سهم مازندران 270 شهید در آزادسازی خرمشهر بود/ اجرای25 فعالیت فرهنگی به مناسبت سوم خرداد
سردار «عبدالله ملکی» ‌
به گزارش تیتر امروز، سردار عبدالله ملکی در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عملیات بیت‌المقدس 6 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اینکه خرمشهر در طول تاریخ چهار مرتبه مورد سقوط قرار گرفت، گفت: در سال 1327 میلادی از طریق عثمانی‌ها و بعد از آن دو بار از طریق انگلیسی‌ها و در سال 1359 به اشغال حزب بعث درآمد.
این مسئول به تغییر استراتژی رژیم بعثی در مقاومت مردم خرمشهر اشاره کرد و یادآور شد: در حمله نخست، سپاه سوم وقتی با مقاومت مردم خرمشهر مواجه شد توان نظامی را به سمت تصرف خرمشهر و آبادان معطوف کرد. امام راحل در همان زمان فرمان شکست حصر آبادان را صادر کرد.
سردار ملکی با اشاره به اینکه شعار امسال سالروز بزرگداشت حماسه سوم خرداد«ما پیروزیم» مطرح شده است، افزود: هر سال به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر برنامه‌های فرهنگی متعدد و متنوعی برگزار می‌شود که امسال 25 فعالیت فرهنگی به صورت استانی توسط 10 کمیته در 22 شهرستان اجرا می‌شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با بیان اینکه در سی و هفتمین سال بزرگداشت آزادسازی خرمشهر مقارن شد با ماه مبارک رمضان برنامه‌های فرهنگی به سمت قرآنی پیش می‌رود، تصریح کرد: لازم است در اجرای برنامه‌های شب‌های قدر از فیوضات ماه مبارک رمضان در جهت خودسازی استفاده شود.
این مسئول نواختن زنگ مقاومت در مدارس، همایش راویان مقاومت، افتتاح دو واحد مسکونی مددجویان، دیدار با خانواده‌های شهدا، صبح‌گاه قرآنی و حضور بسیجیان در نماز جمعه را بخشی از برنامه‌های سوم خرداد دانست و ادامه داد: کویتی‌پور مداحی ویژه برنامه سوم خرداد در مازندران را برعهده دارد.
سردار ملکی با اشاره به اینکه حماسه خرمشهر توانست درس آزادگی و مقاومت را به ملت ایران بیاموزد، گفت: از 6 هزار شهید و 24 هزار مجروح در آزادسازی خرمشهر 270 شهید مازندرانی بودند.
انتهای پیام/