امروز: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۴۵۷۱۷
۰۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد

حضور پررنگ جوانان و بانوان در انتخابات شوراها

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت‌: جوانان حضور پرشوری در انتخابات داشته و بانوان هم در بعضی مناطق نسبت به گذشته حضور پررنگ تری دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساری، علی اصغر یوسف نژاد در بازدید از ستاد انتخابات مرکز استان اظهار کرد: جوانان حضور پرشوری در انتخابات داشته و بانوان هم در بعضی مناطق نسبت به گذشته حضور پررنگ تری دارند.

وی با بیان اینکه نیروهای اجرایی، نظارتی و امنیتی باید به حضور بیشتر مردم در انتخابات کمک کنند چون این برای ما مهم‌تر است، افزود:‌ از بعد ملی و بین المللی حضور مردم در انتخابات اهمیت بیشتری دارد و نظر مقام معظم رهبری هم همین است.

نماینده مردم ساری و میاندورود با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات، فرع است، گفت: در شهرستان ساری و میاندورود این اعتماد برای نامزدها و مردم وجود دارد که در برگزاری انتخابات، دیدگاه های سیاسی اعمال نظر و سلیقه نمی کنند و دخالتی در نتیجه انتخابات ندارند .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم به قوای اجرایی و برگزار کنندگان اعتماد  دارند که انتخابات صحیح و به درستی انجام می شود، تصریح کرد: رای مردم امانتی است که مجریان و ناظران انتخابات، امانت دار رای مردم هستند.

 یوسف نژاد با اشاره به اینکه مجریان و نامزدهای انتخابات شوراها در پنجمین دوره از برگزاری این انتخابات به حد پختگی از نظر فرهنگی و سیاسی رسیده اند که مسائل اساسی را رعایت کنند، ادامه داد: نامزدهای انتخابات با توجه به اینکه به تجربه نسبی، اخلاقی، فرهنگی و پختگی سیاسی باید رسیده باشند که حدود قانونی را رعایت کنند.

نماینده مردم ساری و میاندورود با بیان اینکه نامزدهای انتخابات، مسائل تبلیغات و روش صحیح اسلامی و انسانی را رعایت کنند، گفت: مشکل خاصی در برگزاری و تبلیغات انتخابات  در این برهه به ویژه در شهرستان ساری نداریم.

لازم به ذکر است: صبح امروز همزمان با آخرین روز ثبت نام شورای های شهر و روستا ،تعدادی ازمدیران استانی و مسئولین ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان با احمد حسین زادگان  فرماندار ساری دیدار و آغاز سال جدید را تبریک گفتند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران خبر داد

رکوردزنی نامزدی شوراها در مازندران با ثبت نام چهار هزار نفر در یک روز

 بیش از چهار هزار داوطلب نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران روز شنبه با مراجعه به مراجع قانونی ثبت نام و رکورد بیشترین ثبت نام را در یک روز شکستند.
رئیس ستاد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مازندران اعلام کرد که در ششمین روز ثبت نام شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان ۴ هزار و ۱۱۶ داوطلب ثبت نام کردند.
علیرضا یونسی افزود که آمار ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران با یک جهش حدود ۴۰ درصدی در ششمین روز ، به ۱۱ هزار و ۲ نفر رسیده است.
وی گفت که تاکنون ۵۷۸ نفر زن در این استان داوطلب نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستا شدند.
معاون سیاسی ، امنیتی و انتظامی مازندران بیشترین تعداد ثبت نام برای شوراهای اسلامی را مربوط به روستاهای استان با ۹ هزار و ۴۹۷ داوطلب اعلام کرد و افزود : تاکنون یکهزار و ۵۰۵ نفر هم برای شوراهای اسلامی شهرهای مازندران داوطلب نامزدی شده اند.
وی با اعلام این که سه هزار و ۱۸۴ نفر از داوطلبان نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستاهای مازندران سابقه عضویت در این پارلمان محلی را دارند ، گفت : به لحاظ تحصیلات هم حدود هفت هزار نفر از داوطلبان ثبت نام شده زیر دیپلم و دیپلم هستند و بقیه مدارک بالاتر دارند.
یونسی افزود : ۶۲ نفر از داوطلبانی که تاکنون نامزد عضویت شوراهای شهر و روستاهای مازندران شده اند ، دارای مدرک دکترا و یا مدارک حوزوی هستند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم