امروز: ۰۲ تير ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۲۰۶۶۳
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
نماینده ولی‌فقیه در مازندران:
مازندران نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: کرونا مانند یک بمب است که یک هفته تا 10 روز بعد منفجر می‌شود و خسارت آن بیشتر از بمب های معمول است.
کرونا مانند بمبی است که 10 روز بعد منفجر می‌شود

به گزارش تیترامروز به نقل از ایسنا، آیت‌الله محمدباقر لائینی در پیامی ویدویی، خطاب به عزاداران و هیئت‌های مذهبی درباره رعایت ضوابط ستاد کرونا استان مازندران در برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم و صفر امسال، اظهار کرد: باطن مردم مازندران عاشورایی و حسینی است و آنها را از امام حسین(ع) نمی‌توان جدا کرد.

وی تصریح کرد: حفظ جان یک مسئله واجب و جدی است و زیر پا گذاشتن موازین سلامت مصداقی از خرافات است،  خرافات در مجلس امام حسین(ع) مانند سم مهلک می‌ماند چرا که آثار و خاصیت عزاداری را از بین می‌برد.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با بیان اینکه باید در این مجالس الگوی عمل کنندگان به همه توصیه های بهداشتی باشیم، خاطرنشان کرد: عزاداری در فضای باز، در اولویت اول است، اگر فضای عزاداری مسقف بود، ارتفاع سقف بلند باشد و در فاصله های معین، این کار صورت بگیرد.

لایینی تصریح کرد: دسته روی، طبل و سنج، اطعام دهی صورت نگیرد، ماسک و ضدعفونی رعایت شود و باید دانست که خطر کرونا جدی است و رعایت نکردن ضوابط بهداشتی فاجعه به دنبال دارد.

وی با تاکید بر اینکه عزاداران باید این ضوابط بهداشتی را رعایت کنند، گفت: کرونا مانند یک بمب است که یک هفته تا 10 روز بعد منفجر می‌شود و خسارت آن بیشتر از بمب های معمول است.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم