امروز: ۰۲ تير ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۸۷۸۵
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
به دلیل تداوم شیوع ویروس ۶۰ دستگاه ماشین نشاء کار به ناو گان مکانیزاسیون شهرستان آمل اضافه شده است.

به گزارش تیتر امروز،  اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل ، از افزایش ۶۰ دستگاه ماشین نشاء کار به ناوگان مکانیزاسیون در این شهرستان خبر داد و گفت: از آن جایی که استفاده از کارگران غیربومی در فصل کشاورزی مازندران به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا ممنوع اعلام شده است این تعداد  دستگاه ماشین نشاء کار به ناوگان مکانیزاسیونشهرستان آمل اضافه  شده است.

او افزود: تلاش برای دستیابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است.

اسلامی با بیان اینکه افزایش درآمد، کاهش هزینه تولید و کارگری و کاهش مصرف بذر، راندمان تولید و سموم و نهاده از مهمترین اهداف کشت مکانیزه برنج است،گفت:  از کشاورزان خواست با گذر از کشت سنتی و پیوستن به کشاورزری پایدار و مکانیزه، نحوه کشت و کار برنج را اقتصادی کنند.

او افزود: در بخش مکانیزاسیون در شهرستان آمل تعاد ۴۰۰ دستگاه نشاء کار ۴ ردیفه و ۱۵۰ دستگاه نشاءکار ۶ ردیفه در حال فعالیت هستند که با اختصاص این ۶۰ دستگاه ۶۱۰ ماشین نشاء کار شالیزارهای این شهرستان را تحت پوشش قرار می‌دهند.

اسلامی گفت:پیش بینی می شودامسال ۲۰ هزار هکتار از شالیزار‌های شهرستان آمل بصورت مکانیزه کشت شود  و به کشاورزان توصیه کرد پرداخت پول نقد به کارگران و سایر هزینه‌های کشت با توجه به شرایط موجود کشور به صورت الکترونیکی انجام گیرد./باشگاه خبرنگاران جوان از ساری 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم