امروز: ۰۲ تير ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۸۵۵۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
جانشین فرمانده سپاه بابل گفت: بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه با ظرفیت ۲۰۰ تخت ظرف ۴۸ ساعت در شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش تیتر امروز،علی حسنعلی زاده از احداث بیمارستان صحرایی نیروی زمینی سپاه در شهرستان داد و گفت: با ورود هیئتی از نیروی زمینی سپاه و توافقی که بین سپاه شهرستان، نیروی زمینی سپاه و علوم پزشکی بابل صورت گرفت این بیمارستان ظرف ۴۸ ساعت با ۱۰۰ پرسنل و ۲۰۰ تخت راه اندازی خواهد شد.
جانشین فرمانده سپاه بابل با بیان اینکه امروزه بابل مرکز بیماران کرونایی شده و شهرستان‌های همجوار را در امر بیمارانکرونایی پوشش می‌دهد افزود: نقاهتگاه ویژه بیماران تنفسی در سالن ورزشی مخابرات شهرستان راه اندازی و در حال حاضر منتظر تجهیزات تخصصی علوم پزشکی برای استفاده است.

حسنعلی زاده در ادامه با اعلام اینکه قریب به ۵۵۰ پایگاه مقاومت شهری و روستای برای مقابله با کرونا به خط شدند، از بکارگیری ۲۰ هزار بسیجی در قرارگاه پدافند زیستی سپاه بابل خبر داد و اضافه کرد: از ضدعفونی کردن معابر و محلات تا تولید ماسک و آموزش پیشگیری از ابتلاء به کرونا، جهادگران بسیجی در سه حوزه سفیران سلامت، مدافعان سلامت و نیز ناظران سلامت، فعال هستند و همچنین ستاد پشتیبانی سلامت هم با حضور خیرین، پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، نماینده شهرستان برای پشتیبانی از گروه‌های جهادی هم آغاز به کار کرده است.

جانشین فرمانده سپاه بابل در بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به ۲۰ تیم سفیران سلامت که اعضای آن را دانشجویان پزشکی علوم پزشکی بابل تشکیل می‌دهند، گفت: سفیران سلامت خانه به خانه در امر پیشگیری مردم از ابتلاء به کرونا مشغول آموزش هستند.

این مقام مسئول از راه اندازی ۴۲ کارگاه تولید ماسک و گان بیمارستانی در شهرستان هم خبر داد و اضافه کرد :‌۵۷ هزار ماسک بهداشتی و ۳۰۰ گان بیمارستانی تولید و به صورت رایگان بین مردم توزیع شد.

حسنعلی زاده با اعلام اینکه روزانه ۱۲ هزار ماسک بهداشتی توسط جهادگران بسیجی تولید و توزیع می‌شود، یادآور شد که در تولید ماسک بهداشتی و گان بیمارستانی نیاز مبرم به مواد اولیه داریم چرا که به علت گرانی مواد اولیه و یا در برخی موارد به خاطر در دسترس نبودن مواد، دراین زمینه با کمبودهایی مواجه هستیم.

جانشین فرمانده سپاه بابل با بیان اینکه ۲ کارگاه گان بیمارستانی هم در کنار کارگاه‌های تولید ماسک، راه اندازی شد، افزود: روزانه ۳۸۰ دست لباس یک مصرف برای استفاده مراکز بهداشتی و درمانی و مردم، تولید و رایگان توزیع می‌شود.

به گفته حسنعلی زاده ۲ کارگاه مواد شیمیایی تبدیل به تولید محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح شد که ۱۴۰۰ باطری محلول ضدعفونی تولید و بین مردم به صورت رایگان توزیع می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه از ۳۰ مورد کشف انبار احتکار لوازم بهداشتی توسط اطلاعات سپاه شهرستان خبر داد و گفت: تمام اقلام احتکاری در اختیار علوم پزشکی بابل و اداره صمت برای توزیع بین مردم قرار گرفت.

حسنعلی زاده با اشاره به خسارت معیشتی به اقشار آسیب پذیر در بحران کرونا یادآور شد: ۱۵۰۰ بسته معیشتی هم بین جامعه هدف توزیع شد و این کار ادامه دارد.

جانشین فرمانده سپاه بابل از اعزام گروه‌های ۵ نفره بسیجیان بصورت شبانه روزی در خبازی‌ها و پمپ بنزین‌ها اضافه کرد: این گروهای بسیجی در قابل ناظران سلامت، برای نظارت در خبازی‌ها و کمک در پمپ بنزین‌ها بکار گیری می‌شوند.

حسنعلی زاده در پایان سخنان خود با ابراز تأسف از اینکه برخی محدودیت‌های ترافیکی در بابل اعمال نشده است، خاطرنشان کرد: سپاه بابل با همکاری نیروی انتظامی در مبادی ورودی و خروجی شهر ایستگاه‌های سلامت برپاه کرده که کار تب سنجی از مردم و ضدعفونی خودروها را انجام می‌دهند.

حسنعلی زاده بایادآوری اینکه بابل از استان‌های پرجمعیت استان به شمار می‌رود، از مردم و مسافران خواست که برای جلوگیری از شیوع کرونا در خانه بمانند و از تردد در اماکن و معابر شلوغ خودداری کنند تا بتوان جلوی شیوع این ویروس منحوس را گرفت./مهر

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم