امروز: ۰۲ تير ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۱۱۸۳۴۲
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات به انتقادات اخیر روزنامه کیهان از فضای مجازی در پی شیوع بیماری کرونا در کشور واکنش نشان داد.

روزنامه ایران: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات به انتقادات اخیر روزنامه کیهان از فضای مجازی در پی شیوع بیماری کرونا در کشور واکنش نشان داد.

سیدجمال هادیان طبایی زواره در یادداشتی نوشت:

* روز گذشته و در وسط میدان پیشگیری و مقابله با کروناویروس که ملت شریف بیش از هر زمان نیاز به آرامش فکری و همدلی داشتند و دارند یکی از روزنامه‌های قدیمی که در تخطئه و تقبیح هر امر پسندیده‌ای ید طولایی دارد تیتر زد که «جهاد وزارت بهداشت و بانک مرکزی زیر تیغ کوتاهی وزارت ارتباطات»و تلاش کرد اپیدمی کروناویروس را به فضای مجازی، مرتبط گرداند.

* به خیال خودش زیرکانه میان نهادهای دولت که همگی با تمام توان برای گذر از این بحران در تلاشند اختلاف بیندازد و آتش بیار معرکه شود و از این آب گل آلود ماهی‌ای بگیرد و از این نمد کلاهی برای خودش ببافد، اما دریغ از ذره‌ای مقبولیت! هر اهل منطق و عاقله مرد و زنی می‌داند که به یمن گسترش روزافزون ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی در همه شهرها و اغلب روستاهای کشور اخبار و ویدئوهای هشدار، پیشگیری و مقابله با اپیدمی کروناویروس در کسری از دقیقه یا کسری از ساعت منتشر می‌شود و مردم را با توصیه‌های ستاد کروناویروس به رعایت نکات بهداشتی درمانی تشویق و ترغیب می‌کند.

* البته نمی‌توان گفت هر آنچه در فضای مجازی و شبکه‌های مجازی درباره کروناویروس منتشر می‌شود صاحب سند و دقیق و قابل استناد است و چه بسا شایعه و اخبار جعلی و ساختگی نیز بسیارند و گاه موجب اختلال در سازوکار اطلاع‌رسانی می‌شوند که بخشی از آن به فرهنگ جاری برمی‌گردد و بخشی به کوتاهی نهادهایی که وظیفه تولید یا نظارت برمحتوا را عهده دار هستند و سال‌هاست برای انجام این وظیفه از جایشان تکان نخورده‌اند.

* با این همه، قطعاً مزایای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی پرسرعت درباره این بیماری آنقدر فراوان است که عقل سلیم و وجدان سالم دنبال محدودیت تا تعطیلی فضای مجازی در این زمان و هیچ زمان نیست مگر آنکه در محدودیت و تعطیلی فضای مجازی و به تعطیلی کشاندن هزاران کسب و کار خرد و کلان نفع ناپیدایی نهفته باشد که ما نمی‌دانیم! کوبیدن بر طبل تعطیلی یا محدودیت فضای مجازی و تلاش برای زیر سؤال بردن و مقصر جلوه دادن وزارت ارتباطات چونان همان راهکار غیرمنطقی و مضحکی است که تبریزیان برای درمان کروناویروس ارائه و ما را در دنیا مضحکه خاص و عام کرد.

* شما هم اگر از شایعه پراکنی عده‌ای از همگنانتان در فضای مجازی نگرانید آستین بالا بزنید و حسب وظیفه قانونی و شرعی خود جلوی آنان را بگیرید و برای تولید محتوای سالم و اخبار با سند و درست در این فضا تلاش کنید و از اختلاف افکنی بین نهادهای نظام در فصل همدلی بپرهیزید، باشد تا خداوند به پاس این تغییر کردار، شما را از کروناویروس محفوظ بدارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم