۱۰ ترفند ساده و موثربراي تحريك رشد موها

 براي تسريع رشد موها نيازي به جستجوي روشي جادويي نيست. بسيار مهم است تا براي  رشد مطلوب و سلامتي موها همه ريز مغذي هاي مورد نياز تامين شود و با آسيب هاي عوامل بيروني مقابله گردد تا اين روند تحريك شود.

امروزه محصولات مختلف بهداشتي براي تسريع رويش موها وجود دارد اما با اين حال، بسياري از آنها تاثير مورد انتظار را ندارند. خوشبختانه، روش هاي ساده و طبيعي روزانه در تسهيل رشد مو مؤثر هستند زيرا علاوه بر تقويت موها، درخشندگي را نيز به آنها ارزاني مي كنند.

  • انتخاب برس خوب

برس هايي با دانه هاي پلاستيك يا فلزي به موها بسيار آسيب مي رسانند و مشكلات جدي به همراه دارند. بهتر است برس هايي با اجناس طبيعي را انتخاب نماييد كه رفتار ملايم تري با موها دارند.

  • تحريك جريان خون

هر روز صبح با 50 حركت ملايم برس جريان خون را تحريك كنيد. دقت كنيد كه حركات بايد يكنواخت، از ريشه به سمت نوك موها باشد.

  • ماساژ پوست سر

شب ها قبل از خواب، چند دقيقه اي با نوك انگشتان پوست سر را با حركات چرخشي آرام ماساژ  دهيد. براي تاثير بهتر مي توانيد از عصاره رزماري يا روغن نارگيل نيز كمك بگيريد.

  • كوتاه كردن مرتب نوك موها

گرچه شايد تمايلي نداشته باشيد كه قد موها كوتاه شود اما اين كار به تحريك سريع و سالم رشد موها كمك مي كند. كوتاه كردن نوك موها باعث از بين رفتن قسمت هاي آسيب ديده موها شده و اكسيژن رساني را تسريع مي كند.

  • استفاده از آب سيب زميني

ار بين رايج ترين روش ها براي تحريك رشد موها مي توان به آب سيب زميني اشاره كرد. زماني كه آشپزي مي كنيد، مايعي كه از سيب زميني خارج مي شود را نگه داريد و پس از شستشو با شامپو، موها را با آن آبكشي كنيد. سيب زمني حاوي نشاسته است كه اين ماده در رشد موها مؤثر بوده و به آنها حجم مي دهد.

  • از پياز غافل نشويد!

با اينكه پياز بوي نامطبوعي دارد اما تركيبات گوگردي آن در رشد و تغذيه موها دخيل است. براي بهره مندي از اين خواص مي توانيد كمي پياز را رنده كنيد و به شامپوي معمول روزانه بيافزاييد. قبل از استفاده بگذاريد شامپو 15 دقيقه بماند.

  • بهره مندي از خواص دم كردن رزماري

خواص رزماري باعث تقويت و تغذيه موها مي شود و به رشد مطلوب آنها كمك مي كند. اين گياه در تركيب بسياري از محصولات شوينده نيز كاربرد دارد. يك مشت از برگ هاي گياه را در قابلمه اي آب جوش بريزيد تا اين محلول عالي به دست آيد. پس از سرد شدن موها را هر روز با آن بشوييد. استفاده مكرر باعث رشد، تقويت و درخشندگي موها مي شود.

  • استفاده از قرص هاي ضد بارداري

اين ترفند از سال ها پيش طرفداران زيادي داشت زيرا تاثير و سهولت استفاده آن ثابت شده بود. تنها نكته اين است كه بايد چهار قرص را خرد كرد و به شامپوي معمول اضافه كرد. شامپو بايد چند روز بماند و سپس استفاده شود تا رشد و پرپشتي موها ظاهر گردد.

  • روغن هسته انگور

اين ماده طبيعي تركيبات آنتی اکسیدانی  دارد كه به مقابله با راديكال هاي آزاد؛ عامل رشد نامطلوب موها كمك مي كند. استفاده از روغن هسته انگور براي رشد موها اخيرا بسيار رايج شده است. كافي است آن را روي پوست سر ماساژ دهيد.

  • آلوئه ورا

گرچه تاثيرات آلوئورا براي مراقبت هاي پوست شهرت دارد اما اين ماده تاثير مثبتي بر تغذيه و رشد موها نيز دارد. ژل آلوئه ورا را خارج كنيد و به شامپوي معمول خود بيافزاييد. موها را هر روز با اين مخلوط بشوييد.