امام جمعه مرزن‌آباد خبر داد
تمرکز عزداران حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در مرزن‌آباد

 حجت‌الاسلام محمود علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر امروز در شهرستان چالوس با تسیلت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و با اشاره به تصویب و تایید طرح برجام، تاکید کرد: باید هوشیار بود و دقت کرد تا دشمنان زیرپوشش برجام به کشور نفوذ نکرده و به خواسته‌های شوم خود دست نیابند.

وی خاطر‌نشان کرد: بر اساس فرمایشات رهبری در نامه به رئیس جمهور این طرح چکیده و عصاره 15 سال تلاش دولتمردان کشور ما بود.

این مسئول ادامه داد: اصل زحمات و ثمره حاصل از این طرح مرهون تلاش مجموعه نظام اعم از افرادی‌که در تیم دیپلماسی بودند و افراد منتقدی که با دقت تمام نقاط ضعف و پرابهام را برجسته و یادآوری کردند و سبب اجرای موفقیت آمیز این طرح شدند، است.

وی با بیان اینکه اصل گفت‌وگو با دنیا خوب است، افزود: اگر چه ما در این طرح تعهداتی را با امریکا به امضا رساندیم اما هرگز نباید فراموش کنیم که رئیس جمهور امریکا همچنان که بر خلاف ادعای خود مبنی بر اینکه" ما دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران نیستیم." اما در کمترین مدت با حمایت معارضان و فتنه‌گران  برخلاف قول خود عمل کردند را مورد توجه قرار دهیم.

علیخانی با تاکید بر اینکه هرگز نباید به امریکا اعتماد کنیم اظهار کرد: فکر نکنیم با اجرای برجام مشکلات اقتصادی کشور ما برطرف می‌شود بلکه باید به این موضوع اعتقاد راسخ داشته باشیم که حل مشکلات اقتصادی تنها به‌دست خود مردم محقق می‌شود.

وی گفت: ملت ما برای خروج از مشکلات اقتصادی باید از اقتصاد دولتی و نفتی کناره‌گیری کرده و به‌دنبال اقتصاد مقاومتی و راه‌های تحقق آن باشد.

امام جمعه مرزن‌آباد در ادامه از اعزام 20 روحانی به روستاهای بخش مرزن‌آباد در دهه اول محرم خبر داد و اظهار کرد: استقبال روستاها از حضور روحانیون در مساجد آنها یکی از نکات قابل توجه در این ایام در مقایسه با سال‌های گذشته است.

 وی  با اشاره به طرح تمرکز و تجمع عزاداران حسینی مرزن‌آباد در یک محل در روزهای تاسوعا و عاشورا خاطر‌نشان کرد: در روز تاسوعا هیئت‌های عزاداری از ساعت 10 صبح در مصلای این شهر تجمع کرده و با اجرای برنامه‌های مختلف علاوه بر برپایی آیین عزاداری در نمازجمعه نیز شرکت می‌کنند.

علیخانی در پایان از تمرکز عزاداران حسینی مرزن‌آباد در جوار بقعه مبارکه امام‌زاده خلیل(ع) همزمان با روز عاشورا خبر داد و گفت: در روز عاشورا نیز علاوه بر تجمع عزاداران نماز ظهر عاشورا نیز با حضور پررنگ عاشقان امام‌حسین(ع) و یارانش در این فضا اقامه می‌شود.