مردمِ در صف دلار ۲۲هزار تومانی را محکوم نکنید
روزنامه جام جم در یادداشتی به ویدئوی صف خرید برای دلار ۲۲هزارتومانی در تهران واکنش نشان داد.

انتشار ویدئویی از هجوم مردم برای خرید دلار در پاساژ فردوسی تهران ( محل استقرار صنف صرافان) بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است.

این روزنامه نوشت:

* با ذهن سی‌و پنج سالگی‌ات اگر بی‌صدا ببینی فکر می‌کنی ویدئویی است از آمریکا در شب بلک فرایدی و هجوم خلق ا... برای خریدهایی با تخفیف بسیار بالاو این‌ها می‌دوند تا سهم و نصیب بیشتری داشته باشند!

* چه کسانی که در قاب دوربین هستند و از پله‌ها سرازیر می‌شوند و یکی‌شان هم زمین می‌خورد و چه کسانی که پشت دوربین‌اند و لمیده با خنده‌هایی حال بد کن، حواسشان هست که این سکانس طلایی را کامل و جامع فیلمبرداری کنند و چیزی از دست ندهند.

* قصه چیست؟ ویدئو تکه فیلمی است از هجوم مردم به پاساژی که قطب فروش ارز و محل تجمع صرافی‌هاست . اول صبح کاری است. مردم پشت در هستند که ارز بخرند. در که باز می‌شود می‌ریزند برای خرید ارز! به قیمت است؟ نه هیچ‌کس ظاهرا خبر ندارد. مردم هجوم بردند د دلار بخرند. چقدر؟ نهایت 2000 دلار.!

* آیا این مردم محکومند؟ خیر. مقصرند؟ ممکن است. صراف وقتی ببیند دلاری که 22هزار تومان است و اینطور مشتری‌ دارد که خودش را از روی پله‌ها پرت می‌کند پایین، می‌تواند فردا دلار را 23 هزارتومان روی تابلوهای پشت شیشه مغازه‌ بنویسد و یک قصه بی‌انتها را رقم بزند.