نرخ انواع ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز سه ‌شنبه ۱۰ تیر ۹۹

براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۸ میلیون ۹۶۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۸ میلیون ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

هر قطعه نیم سکه بهار آزادی چهار میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، ربع سکه هم با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۸۶۸ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش گذاری شد، ضمن آنکه در بازار‌های جهانی نیز هر اونس طلا ۱۷۷۲ دلار قیمت خورد.
 

جدیترین قیمت روز سکه و قیمت طلا در بازار

نوع قیمت روز معاملاتی گذشته قیمت معاملاتی امروز
مثقال طلا
۳۷,۱۵۰,۰۰۰
۳۷,۶۲۰,۰۰۰
طلای ۱۸ عیار
۸,۵۷۶,۰۷۰
۸,۶۸۴,۵۷۰
سکه جدید
۸۸,۳۰۰,۰۰۰
۸۹,۶۰۰,۰۰۰
سکه قدیم
۸۴,۵۰۰,۰۰۰
۸۶,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه
۴۴,۵۰۰,۰۰۰
۴۵,۴۰۰,۰۰۰
ربع سکه
۲۴,۵۰۰,۰۰۰
۲۵,۰۰۰,۰۰۰
سکه گرمی
۱۳,۲۰۰,۰۰۰
۱۳,۵۰۰,۰۰۰
انس طلا
۱۷۶۹ دلار
۱۷۷۲دلار
 
 

نرخ دلار و یورو در صرافی ملی

قیمت دلار برای فروش در صرافی ملی، ۱۸۹۹۰ تومان اعلام شد. همچنین این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۸۹۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورده است.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی ملی ۲۱۱۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۱۰۰۰ تومان است. بهای یورو در بانک مرکزی نیز ۴۷۲۱ تومان تعیین شده است.
 
نوع ارز نرخ خرید نرخ فروش
دلار
۱۸,۹۰۰
۱۸,۹۹۰
یورو
۲۱,۰۰۰
۲۱,۱۰۰
 
 

قیمت دلار رو به ارزانی است؟

به گزارش تیترامروز به نقل از دنیای اقتصاد، روز گذشته قیمت دلار در بازار آزاد به سطح ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان رسید، تا افزایش ۱۱۰ تومانی را در یک روز تجربه کند. در روز‌های اخیر، شدت نوسانات ارزی کاهش یافته و در نتیجه از میزان تقاضای غیرمعمول بازار نیز کاسته شده است. به‌نظر می‌رسد یکی از عوامل آرام گرفتن نوسانات بازار ارز، مدیریت بازارساز با عرضه‌های قابل توجه و علامت‌دهی به فعالان بازار است. در ادامه خبر‌های منتشر شده از عرضه ارز، روز گذشته گزارش شد که بازارساز به میزان ۱۲۰ میلیون دلار در بازار عرضه کرده که تنها ۶۰۰ هزار دلار آن با تقاضا روبه‌رو بوده است. این رقم به این معنی است که از میزان عرضه روزانه رقمی حدود نیم درصد به فروش رفته است.
 
به‌نظر می‌رسد بازارساز سعی می‌کند با سیاست عرضه و اطلاع‌رسانی آن، انتظارات قیمتی آن را مدیریت کند. روز گذشته در خبرگزاری‌ها اعلام شد که بازارساز طی روز به میزان ۱۲۰ میلیون دلار وارد بازار کرده است، اما تنها ۶۰۰ هزار دلار آن به فروش رفته است. به بیان دیگر، از میان دلار‌های عرضه شده در بازار تنها برای نیم درصد مشتری وجود داشته است.
 
نرخ انواع ارز، دلار، سکه، طلا و یورو در بازار امروز سه‌شنبه ۱۰ تیر ۹۹

این دلار‌ها با قیمت ۱۸ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار عرضه شده است که پایین‌تر از قیمت‌های اعلامی در بازار است. همچنین بر اساس اطلاعات دریافتی، در روز جاری ۵/ ۲ میلیون یورو نیز عرضه شده که از این میزان ۲۵ هزار یورو با قیمت ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شده است. بر اساس این آمارها، در مجموع طی یک هفته بازارساز به میزان ۵۰۰ میلیون دلار در بازار عرضه کرده است، در مقابل کمتر از یک درصد این عرضه با استقبال روبه‌رو شده است. یکی از موضوعاتی که بازارساز می‌تواند به شفاف شدن عرضه‌ها کمک کند این است که این عرضه با چه مکانیزمی از سوی بانک مرکزی صورت می‌گیرد و متقاضیان این ارز‌ها چه کسانی هستند؟

در این صورت فعالان بازار نیز از جزئیات این عرضه‌ها بیشتر مطلع می‌شوند و مدیریت انتظارات در بازار ارز شکل بهتری به خود خواهد گرفت. نکته دیگر، که می‌توان به آن اشاره کرد این است که در روز‌های گذشته موانع دسترسی واردکنندگان به سامانه نیما، فشار را در بازار آزاد بیشتر از حد نرمال آن کرده بود؛ بنابراین در صورتی که موانع دسترسی به سامانه نیما از سوی واردکنندگان کاهش یابد، در نتیجه می‌توان این انتظار را داشت که فشار‌های ایجاد شده در بازار نیز کاهش یابد. البته حرکت دلار در روز‌های اخیر، تا حدودی رفع موانع را در فرآیند تامین ارز تایید می‌کند.