وضعیت تنکابن زرد است/ هیچ موردی از کرونا تایید نشد

به گزارش تیتر امروز، سید امیر حسینی جو در نشست خبری با خبرنگاران با محوریت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا با بیان اینکه وضعیت عمومی تعدادی از استان‌ها را زرد اعلام کردند، گفت: در شرایط زرد، تصمیم‌ها با اخذ نظر وزارت بهداشت و درمان اجرایی می‌شود.

حسینی جو افزود: تا کنون ۴ نشست درباره چگونگی کنترل و پیشگیری ویروس کرونا در تنکابن برگزار شده و موارد متعددی در این نشست‌ها بحث و بررسی شد ودر چهارمین نشست ویروس کرونا مقرر شد تا برای تأمین و خرید اقلام بهداشتی و تجهیزات، مسئولان و خیرین به شبکه بهداشت و درمان کمک کنند.

حسینی جو با بیان اینکه بیشتر گرانی‌های و کمبودهای اقلام بهداشتی مانند الکل، ماسک و دستکش بار روانی داشته و ناشی از نگرانی‌های اجتماعی است، اظهار داشت: ارتقا خود مراقبتی، رعایت بیشتر بهداشت فردی و پرهیز از حضور در تجمعات و رفت و آمدهای غیر ضروری بهترین راه پیشگیری از ابتلاء به این ویروس است.

فرماندار تنکابن با بیان اینکه، در این شهرستان یک مورد فوتی ناشیء از کرونا داشتیم که از استان دیگر به منطقه آمده بودند، تصریح کرد: از ۸ نفر افراد مشکوک به این ویروس که در بیمارستان این شهرستان بستری هستند تاکنون تست آنان مثبت نبوده و حال عمومی انان خوب است.

وی با بیان اینکه ۱۵ روز آینده برای مشخص شدن تعداد افراد مبتلا بسیار مهم است، خاطر نشان کرد: بجز یک مورد فوتی که از تهران به تنکابن آمده بود، تا لحظه‌ی برگزاری این نشست فردی با آزمایش مثبت کرونا در شهرستان نداریم.

وی با تاکید براینکه مردم حتماً اخبار مربوط به ویروس کرونا را از رسانه‌های موثق پیگیری کنند و به شایعات دامن نزنند، گفت: نشر هر گونه اخبار نادرست افکار عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نماینده عالی دولت در تنکابن افزود: هیچ محدودیتی برای ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی در تنکابن اعمال نکرده اما برای رفت و آمدها و استریل‌ها محدودیت‌هایی ایجاد کردیم.

حسینی جو با تاکید براینکه رویکرد م این است که با مردم صادق بوده و اطلاع رسانی درست انجام دهیم، تصریح کرد: بعضی‌ها در تلاش هستند تا از این مسئله بهره برداری سیاسی کرده و جامعه را دچار یک التهاب مضاعف سازند و این در حالیست که ۳۷ کشور دنیا با امکانات خاص در گیر این بیماری هستند.

وی ضمن قدر دانی از زحمات شبانه روزی کادر درمان و پرسنل بیمارستان گفت: اداره صمت و اتاق اصناف هم در این روزها با جدیت بر بازار نظارت دارند و هر واحد صنفی اقدام به احتکار یا گرانفروشی کند دیگر فقط جریمه پرداخت نمی‌کند بلکه پلمپ خواهد شد.

این مسئول افزود: در این دوهفته با محوریت وضعیت زرد شهرستان تنکابن فعالیت بازارهای هفتگی، تالارها، مراکز علمی و فرهنگی، قلیان سراها و تجمع‌های هنری و.. تعطیل می‌شوند و از مردم انتظار داریم تا از حضور در فضاهای عمومی پرهیز کنند./ مهر