قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو شنبه ۲۶ بهمن؛ آیا قیمت‌ها به حالت عادی برمی‌گردد؟


به گزارش تیتر امروز، بازار خودرو از اول بهمن روند عجیب و غریبی در پیش گرفته بود و تا همین هفته پیش شاهد افزایش نجومی قیمت‌ها بودیم. از هفته گذشته روند نزولی در بازار حاکم شده، اما بررسی قیمت‌های امروز نشان می‌دهد نمی‌توانیم زیاد به بازگشت آن‌ها به حالت عادی امیدوار باشیم. امروز محصولات سایپا نهایتا یک میلیون تومان و محصولات ایران خودرو عموما در حد میلیون تومان کاهش قیمت پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد بر خلاف روند سریع رشد قیمت‌ها، بازار خودرو تمایل چندانی به ارزانی ندارد. قیمت روز پراید صندوق‌دار در حال حاضر ۵۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در نظر گرفته می‌شود.

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

محصولات ایران خودرو سرعت بازگشت قیمت‌ها را کمتر کرده‌اند و در این بین بعضی خودرو‌ها دوباره روند صعودی به خود گرفته‌اند. امروز سمند LX در بازار حدود ۸۰۰ هزار تومان کاهش قیمت پیدا کرده و به ۹۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بازگشته است. سمند EF۷ پا را فراتر گذاشته و با کاهش قیمت دو میلیون تومانی به استقبال مشتریانش آمده است. قیمت روز سمند EF۷ در حال حاضر به ۱۱۰ میلیون تومان رسیده است.

پژو ۴۰۵ GLX امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده و در بازار با نرخ ۹۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز هم با کاهش قیمت یک میلیونی در بازار ظاهر شده و امروز ۱۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در طرف مقابل پژو ۴۰۵ SLX ساز گرانی را کوک کرده و حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده است. قیمت روز پژو ۴۰۵ SLX در بازار حدود ۱۰۷ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در ادامه روند هفته گذشته حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از قیمت نجومی خود عقب‌نشینی کرده و به ۹۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. حالا می‌توان گفت: این محصول ایران خودرو به حد کافی از کانال ۱۰۰ میلیونی فاصله گرفته است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ارزش خود را از دست داده و در بازار ۱۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم امروز دو میلیون تومان کاهش قیمت را در کارنامه خود ثبت کرده و به ۱۱۹ میلیون تومان بازگشته است.  

پژو پارس همگام با دیگر محصولات ایران خودرو حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نسبت به تعطیلات هفته گذشته ارزان شده و در بازار ۱۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. دانگ فنگ H۳۰ بیشترین کاهش قیمت را در بین محصولات ایران خودرو به نام خود ثبت کرده و حدود سه میلیون تومان ارزان شده است. فعالان بازار امروز دانگ فنگ H۳۰ را ۱۷۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند. رانا در جهت مخالف حرکت می‌کند و امروز با افزایش قیمت دو میلیون تومانی به استقبال مشتریانش آمده است. اتفاقی که باعث شده قیمت روز رانا به ۱۰۲ میلیون تومان برسد.  

دنا در بازار امروز تغییری نسبت به هفته گذشته ندارد و همچنان با نرخ ۱۳۹ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. دنا پلاس توربو هم شرایط مشابهی را تجربه می‌کند و روی قیمت ۲۰۲ میلیون تومان متوقف شده و حسابی در کانال ۲۰۰ میلیونی جا خوش کرده است. در این بین دنا پلاس با کاهش قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی به استقبال مشتریانش آمده و در بازار ۱۶۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود.  

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت قبلی (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان 
۷۳,۰۰۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰,۰۰۰
۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX
۹۶,۷۰۰,۰۰۰
۹۷,۵۰۰,۰۰۰
۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۶۹,۷۷۳,۰۰۰
پژو GLX 405
۹۱,۰۰۰,۰۰۰
۹۲,۵۰۰,۰۰۰
۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز
۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۱,۰۰۰,۰۰۰
۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405
۱۰۷,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۶,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس
۱۱۶,۵۰۰,۰۰۰
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2
۹۶,۴۰۰,۰۰۰
۹۸,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5
۱۱۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۹,۵۰۰,۰۰۰
۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار
۱۱۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰
۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا
۱۰۲,۰۰۰,۰۰۰
۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 1
۱۳۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۳۹,۰۰۰,۰۰۰
۸۳,۶۲۳,۰۰۰
دنا پلاس تیپ 1
۱۶۲,۶۰۰,۰۰۰
۱۶۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۰,۹۳۴,۰۰۰
دنا پلاس توربو
۲۰۲,۰۰۰,۰۰۰
۲۰۲,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 207 دنده‌ای
۱۴۶,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۶,۰۰۰,۰۰۰
۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک
۱۹۸,۰۰۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰,۰۰۰
حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30
۱۷۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰
توقف فروش
پژو 2008
۴۲۵,۰۰۰,۰۰۰
۴۲۵,۰۰۰,۰۰۰
۱۱۴,۹۹۴,۰۰۰

قیمت روز خودروهای سایپا در بازار امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

خودرو‌های سایپا در تعطیلات هفته گذشته به کاهش قیمت خود ادامه دادند و امروز تا یک میلیون تومان ارزان شده‌اند. کوییک دنده‌ای در خط مقدم کاهش قیمت قرار دارد و امروز در بازار ۸۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. دیگر خودرو‌های سایپا گام‌های کوتاه‌تری برداشته‌اند. مثلا تیبا صندوق‌دار امروز با کاهش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی به نرخ ۶۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برگشته و تیبا ۲ در حد ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده و در بازار ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. سهم ساینا از کاهش قیمت خودرو‌های سایپا، حدود ۲۰۰ هزار تومان است که باعث شده قیمت روز این خودرو به ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگردد.

قیمت روز پراید در بازار امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

پراید در ادامه روند کاهش قیمت هفته گذشته، امروز در حد ۲۰۰ هزار تومان ارزان شده و در بازار با نرخ ۵۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شود. پراید وانت هم شرایط مشابهی را پشت سر گذاشته و بعد از کاهش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، امروز به ۶۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید هاچ‌بک یا همان سایپا ۱۱۱ در بازار امروز تغییری نسبت به هفته قبل پیدا نکرده و همچنان روی نرخ ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ایستاده است. باید توجه داشته باشید که نرخ مصوب کارخانه برای این خودرو سایپا حدود ۴۰ میلیون تومان است و ۱۴ میلیون کمتر از قیمت روز بازار اعلام می‌شود.

قیمت روز محصولات سایپا امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان) قیمت قبلی (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱
۶۳,۹۰۰,۰۰۰
۶۳,۹۰۰,۰۰۰
۳۹,۹۴۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱
۵۹,۳۰۰,۰۰۰
۵۹,۵۰۰,۰۰۰
۳۷,۶۴۱,۰۰۰
پراید وانت سایپا ۱۵۱
۶۴,۸۰۰,۰۰۰
۶۵,۰۰۰,۰۰۰
۴۰,۳۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار
۶۹,۷۰۰,۰۰۰
۷۰,۰۰۰,۰۰۰
۴۳,۴۴۳,۰۰۰
تیبا ۲
۷۴,۴۰۰,۰۰۰
۷۴,۵۰۰,۰۰۰
۵۱,۶۰۳,۰۰۰
ساینا
۷۵,۵۰۰,۰۰۰
۷۵,۷۰۰,۰۰۰
۵۵,۹۴۳,۰۰۰
کوییک دنده‌ای
۸۲,۰۰۰,۰۰۰
۸۳,۰۰۰,۰۰۰
۶۱,۲۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

محصولات کرمان موتور بعد از کاهش قیمت موقت در هفته گذشته، دوباره  به مدار گرانی بازگشته‌اند. طوری که جک S۵ امروز در بازار پنج میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده و به نرخ ۳۴۵ میلیون تومان جهش کرده است. اتفاقی که باعث شده اختلاف قیمت بازار و کارخانه برای این محصول به ۳۸ میلیون تومان برسد. جک S۳ هم در تعطیلات هفته گذشته حدود دو میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده و به ۲۴۸ میلیون تومان رسیده است. در این بین جک J۴ با کاهش قیمت به استقبال مشتریانش آمده و حدود یک میلیون تومان ارزش خود را از دست داده است. فعالان بازار امروز جک J۴ را ۱۶۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کنند.

قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان)  قیمت قبلی (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک
۱۶۹,۰۰۰,۰۰۰
۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
۱۵۶,۵۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک
۲۴۸,۰۰۰,۰۰۰
۲۴۶,۰۰۰,۰۰۰
۲۱۷,۵۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک
۳۴۵,۰۰۰,۰۰۰
۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
۳۰۷,۵۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸

محصولات مدیران خودرو دوباره به ثبات قیمت بازگشته‌اند. قیمت این محصولات در پی افزایش قیمت هفته‌های اخیر، حسابی از نرخ مصوب کارخانه فاصله گرفته است. قیمت روز MVM 315 هاچ‌بک در بازار حدود ۱۵۴ میلیون تومان است و کارخانه قیمت این محصول را ۱۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام می‌کند. MVM X22 دنده‌ای در بازار ۱۹۶ میلیون تومان فروخته می‌شود که ۲۳ میلیون تومان بالاتر از نرخ مصوب است. کارخانه قیمت مصوب MVM X22 دنده‌ای را ۱۷۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد. MVM X22 اتوماتیک هم در بازار گران‌تر کارخانه است. نرخ مصوب این محصول ۱۹۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و در بازار ۲۲۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. MVM X33 اختلاف بیشتری با نرخ مصوب دارد. طوری که این محصول در کارخانه ۲۴۷ میلیون تومان است و در بازار حدود ۳۰ میلیون تومان گران‌تر یعنی ۲۷۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود./ایسنا

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز شنبه ۲۶ بهمن ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودرو قیمت امروز (تومان)  قیمت کارخانه (تومان)
ام وی ام 315 هاچ‌بک
۱۵۴,۰۰۰,۰۰۰
۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 دنده‌ای
۱۹۶,۰۰۰,۰۰۰ 
۱۷۲,۷۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 اتوماتیک
۲۲۴,۰۰۰,۰۰۰
۲۰۳,۵۰۰,۰۰۰
ام وی ام X33
۲۷۷,۰۰۰,۰۰۰
۲۴۷,۸۰۰,۰۰۰