۱۰ میلیارد ریال برای ساخت وتجهیز هنرستان موقوفه در قائمشهر کمک شد
۱۰ میلیارد ریال برای ساخت وتجهیز هنرستان موقوفه در قائمشهر کمک شد

به گزارش تیتر امروز،حجت الاسلام عبدالله ولی نژاد با اشاره به اینکه در راستای اجرای نیت واقف به بیش از ۱۰۰ نیازمند کمک نقدی پرداخت شده است، گفت: طی سال‌های اخیر بیش از یک میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز هنرستان موقوفه علی‌نقی کنی مساعدت مالی صورت گرفته است.

وی در تشریح بخشی از عملکرد اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قائم شهر و سیمرغ افزود: در ساخت هنرستان دخترانه مدرن فنی و حرفه‌ای موقوفه علی نقی کنی در سال جاری ۲۶۰ میلیون تومان کمک مالی شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائم شهر و سیمرغ از کمک ۱۷۰ میلیون تومانی در بخش خرید و تجهیز لوازم کارگاهی، آزمایشگاهی و درسی هنرستان مدرن فنی و حرفه‌ای در سال جاری خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر بیش از یک میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز این هنرستان مساعدت مالی صورت گرفته است.

ولی‌نژاد بیان کرد: در راستای اجرای نیات اجتماعی و کمک به بیماران و نیازمندان سطح جامعه اداره اوقاف و امور خیریه قائم شهر تنها در سال جاری توانست برای کمک به بیش از ۵۰۰ بیمار حدود ۴۰۰ میلیون تومان مساعدت کند.

وی با اشاره به اینکه در راستای مساعدت به بیش از ۱۰۰ نیازمند کمک نقدی حدود ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: از این میزان کمک حدود ۷۰ میلیون تومان با معرفی از اداره بهزیستی، ۵۰ میلیون تومان با معرفی از کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۲۵ میلیون تومان بامعرفی از بیمارستان رازی قائم شهر که برای شناسایی بیماران و توان خواهان نیازمند اقدام می‌کردند، پرداخت شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قائم شهر و سیمرغ میزان کمک این اداره به حوزه‌های علمیه سطح شهرستان از ابتدای امسال تاکنون را بیش از ۸۴ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی و ایام فاطمیه امسال حدود ۶۰ بسته تحصیلی دانش آموزان و معیشتی خانوار در اختیار خانواده‌های نیازمند سطح شهرستان قرار گرفته است.

ولی نژاد اظهار کرد: اداره اوقاف قائم شهر و سیمرغ در راستای خدمت رسانی به سیل زدگان ابتدای امسال نیز ضمن اعزام نیروهای جهادی در قالب هیأت‌های خادمین بقاع متبرکه و کارکنان اداره به شهرستان سیمرغ، ۱۰ میلیون تومان مساعدت مالی نیز پرداخت شده است.

وی از اعزام ۳۲ نفر از زائرین حرم مطهر علی ابن موسی الرضا (ع) به مشهد مقدس در راستای اجرای نیات خیریه واقفین خبر داد و گفت: بیشتر این افراد برای نخستین بار به این سفر معنوی مشرف شدند./مهر