شهرداری ساری دو و نیم هکتار زمین برای توسعه پارک ملل آزادسازی کرد
به گزارش تیتر امروز، عباس رجبی افزود: فاز دوم پارک ملل در زمینی به مساحت ۳۲۰ هکتار در حد فاصل پل کابلی داراب تا پل تنگ لته واقع شده است که ۶ و نیم  کیلومتر از این مسیر خطی ضلع غربی و شرقی  این پروژه را پوشش می‌ دهد.

وی افزود: شهرداری ساری به دنبال زیباسازی شهری و ایجاد زیرساخت مناسب برای آینده شهروندان مرکز استان با رویکرد گردشگری و ارتقای اقتصاد مردم منطقه فعالیت اجرایی این پروژه را دستور کار خود قرار داده است.  

شهردار ساری ادامه داد: از این میزان فضای درنظر گرفته شده ۸۰ هکتار دریاچه، ۶ هکتار فضای پارکینگ، ۲۵ هکتار سواره رو، ۸۰ هکتار فضای ورزشی، تفریحی و تجاری برای این پارک در نظر گرفته شد و با بهره برداری از فاز دوم پارک ملل ۱۳۰ هکتار به سرانه فضای سبز شهر ساری افزوده می‌شود.

وی با اعلام اینکه عملیات عمرانی این پروژه به سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری ساری واگذار شده است، گفت: این سازمان در گام نخست عملیات لایروبی، تثبیت و پایداری تراشه‌ها و احداث لاینینگ حاشیه این پروژه را انجام می دهد.

رجبی ابراز امیدواری کرد که در چند سال آینده این محور به بهترین و بزرگترین محور گردشگری ساری تبدیل تا از موقuیت همجواری رودخانه تجن بهترین شرایط با استاندارد کامل برای سرمایه گذاران فراهم  شود.

وی با اشاره اینکه ساری به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ میلادی انتخاب شد، ادامه داد: این مهم فرصت مناسب برای توسعه گردشگری و معرفی ساری به دیگر کشورها است و با اتمام فاز دوم پارک ملل با چشم انداز گردشگری درزُمره یکی از مهم‌ترین مزیت‌های شهر ساری قرار بگیرد.

شهرداری ساری اجرای فاز دوم پارک ملل را با هدف ایجاد شهر زیبا و زیرساخت مناسب برای جذب گردشگر و کسب درآمد عنوان کرد و افزود: اقدام شهرداری در این زمینه می‌تواند هم منبع درآمد پایداری برای شهرداری ایجاد و هم به رونق گردشگری در شهر و رونق اقتصاد شهری کمک کند.

وی اضافه کرد: بیش از ۶۰ کاربری برای این پروژه تعریف شده که  تجاری، تفریحی، فرهنگی، ورزشی، اقامتی، آموزشی و خدماتی بخشی از این کاربری ها است.

 شهردارمرکز استان مازندران، استفاده از معماری برگرفته از معماری بومی منطقه و ابنیه حاشیه رودخانه را از مزیت‌های دیگر این پروژه بیان کرد و افزود: شهرداری ساری با ایجاد پروژه‌های متنوع عمرانی و گردشگری به دنبال ایجاد تسهیلات و امکانات مناسب برای شهروندان و همچنین مسافران  و گردشگران در مرکز استان است تا دسترسی جاذبه‌ها را برای شهروندان آسان کند./ ایرنا