شهردار جدید آمل در جلسه پنجم شورا انتخاب شد
شهردار جدید آمل در جلسه پنجم شورا انتخاب شد

به گزارش تیتر امروز به نقل از خبرنگار مهر، پنجمین نشست اعضای شورای اسلامی شهرآمل برای انتخاب گزینه نهایی انتخاب شهردار جدید آمل شامگاه شنبه برگزار شد و" حمید هاشمی" یکی از ۳ گزینه نهایی تصدی شهرداری آمل با کسب ۶ رای از ۹ عضو شورای شهر آمل به عنوان شهردارجدید این شهر انتخاب شد.

دراین نشست برای انتخاب شهردارجدید آمل، " محمدرضا عقیلی نژاد " رقیب جدی هاشمی در پست شهرداری تنها ۳ رای و "  جمال قاسمی"  سومین نامزد گزینه نهایی شهرداری نیز بدون کسب رای مواجه شدند.

اما حمید هاشمی شهردارجدید آمل، پیشترمدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری ساری بوده و معاونت فنی شهرداری منطقه ۳ و مدیرعامل سازمان عمران شهرداری ساری نیز از سوابق کاری او در بدنه شهرداری بوده است.

در چهار جلسه اعضای شورای اسلامی شهرآمل برای انتخاب شهردار آمل که از میان۹ عضو این شورا، فقط ۵ عضو شورا حضور داشتند و ۴ عضو دیگر این شورا غایب و جلسه برای انتخاب گزینه نهایی شهردار آمل به جلسات بعدی موکول می شد.

۱۵اردیبهشت ماه امسال، " احمد امیرسلیمانی" شهردار سابق آمل پس ازحدود  ۹ سال تصدی برریاست شهرداری این شهر از سمت خود کناره‌گیری کرد.

شورای اسلامی شهر آمل پس از استعفای امیرسلیمانی در خرداد ماه امسال رضا عزیززاده رئیس کانون نظام مهندسی این شهرستان را به عنوان شهردار انتخاب کرد و مدارک او را برای تایید و اخذ استعلام به استانداری مازندران و متعاقب آن به وزارت کشور ارجاع داد.

با توجه به این که فرد منتخب دارای حداقل دوره تصدی مدیریت میانه نبود، مورد قبول واقع نشد و به همین دلیل هم انتخاب شهردار جدید وارد مرحله دشواری پایان وقت سه ماهه شد.

دراین بین وپس از استعفای امیرسلیمانی،"  محمد مقدس " سرپرست شهرداری آمل شد که پس از اتمام سه ماه نخست دوره سرپرستی با حکم اعضای شورای اسلامی به " دوست محمد کوهستانی" سپرده شده بود.

شهرآمل دارای حدود ۳۰۰هزار نفرجمعیت است.