رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات انتظامی مازندران:
تحریف ها را از آیین های عزاداری بزداییم
تحریف ها را از آیین های عزاداری بزداییم

به گزارش تیترامروز به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید اسمعیل حسینی پیش ازظهر یکشنبه به مناسبت ایام سوگواری سید و سالارشهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع) در مراسمی با حضور فرماندهان و مدیران و کارکنان سپاه پاسداران درحسینه عاشقان کربلای ساری با اشاره به فلسفه قیام کربلا افزود: نهضت امام حسین (ع) نه تنها امت‌های مسلمان بلکه امت‌های غیر مسلمان را نیز در دنیا بیدار کرده و امروز بیداری اسلامی در منطقه و جهان برگرفته از قیام و خون ابا عبدالله (ع) است.

حجت الاسلام حسینی مازندرانی افزود: خداوند متعال ارزش والایی برای امام حسین (ع) قائل شده و به واسطه این ارزش امام را در قلب‌ها نفوذ داده و حرارتی را به وجود آورده که هرگز سرد نخواهد شد.

وی راز اقامه عزای امام حسین (ع) را برابر احادیث و روایات احیا و اجرای دستورات دین اسلام دانست و افزود: در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع) باید اهداف و انگیزه‌های امام را از قیام برای مخاطبان تشریح کرد.

وی گفت: عزاداری‌های ما باید سنتی و پر مغز و محتوی باشد و از بدعت‌ها و خرافه‌های که در این مراسمات وارد شده دوری و عزاداران را با خصوصیات امام حسین (ع) و شهدای کربلا آشنا کنیم.

رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات وپلیس امنیت نیروی انتظامی استان مازندران گفت: امروز دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب از تمامی حربه‌های خود استفاده می‌کنند تا تأثیر دین ما را در دنیا کم رنگ کنند و مردم، جوانان و خانواده‌ها را از هویت اسلامی خویش دور سازند که البته مردم ولایتمدار ما فریب تبلیغات آنان را نخورده بلکه با هوشیاری دسیسه دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.

رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات نیروی انتظامی استان مازندران با اشاره به ورود تحریفات در مراسمات عزاداری و نفوذ خرافات در مجالس ابا عبدالله در طی سال‌های اخیر گفت: باید تلاش کرد تا این گونه تحریفات را از چهره مراسمات عزاداری بزداییم و پیام واقعی قیام عاشورا را آن گونه که شایسته قیام است به نسل‌های بعد منتقل کنیم.

حجت الاسلام حسینی مازندرانی تعامل نیروی انتظامی و سپاه را باعث اقدامات پیشگیرانه و افزایش اشرافیت عملیاتی دانست وگفت: تعامل سپاه و نیروی انتظامی موجب پیشگیری از حوادث و آسیب‌های غیر مترقبه شده و نظم و امنیت اجتماعی و آرامش شهروندان را به ارمغان می‌آورد.

وی همچنین تداوم و تعمیق روابط سپاه و نیروی انتظامی زمینه ساز توفیق در مأموریت‌های مشترک شده و تقویت امنیت پایدار در بین شهروندان را کما فی السابق به دنبال خواهد داشت و این دو نیرو مکمل یکدیگر در ارتقا امنیت اجتماعی هستند.

رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات نیروی انتظامی استان مازندران امنیت و احساس امنیت را بستر توسعه کشور در بخش‌های مختلف دانست و افزود: امروز ایران اسلامی در سایه همکاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی، قدرت برتر منطقه در زمینه دفاعی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه ضرورت تعامل سازنده بین این دو نهاد انقلابی برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی بیش از گذشته متصور است.

رئیس عقیدتی سیاسی اطلاعات وپلیس امنیت نیروی انتظامی استان مازندران بیان کرد: هرچه تعامل و همکاری پلیس و بسیج بیشتر باشد، خدمت‌رسانی به مردم بهتر و آسان‌تر محقق خواهد شد، چراکه عملکرد پلیس و بسیج لازم و ملزوم یکدیگر است.