نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی:
وزیر راه و شهرسازی باید پاسخگوی اشتباهش باشد/ جاده‌های مازندران همچنان جان می‌گیرند/29 آبان امسال تکمیل محور ساری-تاکام
محمد دامادی در حاشیه اختتامیه جشنواره پیاز سرکت که در منطقه کلیجانرستاق برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار تیتر امروز، اظهار کرد: پرداختن به قابلیت‌های منطقه به منظور معرفی محصولات تولیدی در قالب جشنواره‌ها نشان از توانمندی بخش کشاورزی، صنعتی، گردشگری و غیره است.

او با بیان اینکه اگر مازندران در بخش اقتصادی رشد خوبی ندارد این است که ما تولید کننده خوبی هستیم اما قدرت فروش نداریم، افزود: به طور مثال پیاز سال‌هاست که در بخش کلیجانرستاق تولید می‌شود اما برند سازی نشد و کسی این محصول را نمی‌شناخت. لازم است بر اساس ظرفیت‌های منطقه جشنواره‌های متعدد برگزار شود تا با برند سازی بازار هدف را شناسایی کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مدافع حقوق کشاورزان در خانه ملت هستیم، تصریح کرد: در آخرین نطق اعلام کردم بشکند دست کسانی که برنج وارد می‌کنند.

این مسئول افزود: منظورم به کسانی است که واردات برنج و محصولات کشاورزی را در فصل برداشت امضا می‌کنند، چشمشان را روی واردات می‌بندند و از این بابت خودروی پرشیا و پورشه‌ خود را پر می‌کنند.

دامادی خاطرنشان کرد: با اینکه در این منطقه با اراضی شیبدار مواجه‌ایم اما محصولات خوب کشاورزی داریم که قابلیت برند شدن را دارند .

**امضای کثیف

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مناطق بکر ییلاقی دیده می‌شود که سازه‌های ویلایی احداث شده است، یادآور شد: چرا باید پایتخت نشینان در بالای سر ما باشند که نتیجه آن بشود سرایداری بومیان منطقه، ساختن فیلم پایتخت و مورد تمسخر قرار گرفتن لهجه مردم مازندران؛ که به عنوان یک مازندرانی این موضوع را همچنان پیگیری می‌کنم.

این مسئول در پاسخ به سوال تیتر امروز مبنی بر اینکه در زیر هر تغییر کاربری‌های اراضی کشاورزی و تخلفات این چنینی امضای طلایی برخی نمایندگان مجلس درج شده است، گفت: کدام نماینده اجازه می‌دهد که اراضی کشاورزی تغییر کاربری پیدا کند. این موارد مد نظر شما امضای طلایی نیست بلکه امضای کثیف برخی افراد است که زمین فروخته شود ما شویم سرایدار پایتخت نشینان و این موارد قابل بخشش نیست.

دامادی افزود: رسانه‌ها باید شفاف سازی کنند تا تخلفی صورت نگیرد.

**گِله از وزیر راه و شهرسازی

او با اعلام اینکه وزیر راه و شهرسازی باید در مجلس پاسخگوی اشتباه خود باشد، گفت: افتتاح زود هنگام مسجد جامع ساری که هنوز پروژه‌ای نیمه کاره بود چه معنا داشت؛ در حالیکه راه‌های مازندران همچنان جان می‌گیرند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسجد جامع ساری در حالی افتتاح شد که متولی اصلی آن نبود و فردای آن روز مجددا کار عمرانی از سر گرفته شد، افزود: لازم بود وزیر راه و شهرسازی از جاده‌هایی بازدید می‌کردند که مردم را به کام مرگ می‌کشاند مسجد جامع با حضور سایر مسئولان استانی هم افتتاح می‌شد.

**29 آبان امسال افتتاح پروژه ساری-تاکام

این مسئول در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در روزهای تعطیل محور ساری-کیاسر با حجم بیش از ظرفیت خودروها و ترافیک چشمگیر مواجه است تا چه زمانی مردم مازندران باید رنج نداشتن جاده مناسب را تحمل کنند، اظهار کرد: پروژه محور ساری-تاکام نسبت به گذشته پیشرفت داشته است. تا پایان شهریور ماه جاری 4 کیلومتر تحویل داده می‌شود.

دامادی ادامه داد: قولی که از وزارت راه و شهر سازی داریم 29 آبان امسال است که به طور کامل این محور تکمیل شود.

انتهای پیام/