آقای کواکبیان، مواظب خزر و محبوبیت سیاسی تان باشید! / مسئولان و نمایندگان استان‌های شمالی سماجت را سمنانی‌ها بیاموزند
تیترامروز: چند روزی‌ست سمنانی‌ها در یک اقدام خلاقانه دیگر! با برگزاری همایش ضرورت انتقال آب دریای خزر، برای چندین و چندمین بار قصد جان خزر را کرده‌اند...!

گرچه عکس‌های منتشره از این همایش علیرغم حضور برخی چهره‌های سرشناس سمنانی همچون مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی، دلالت بر عدم استقبال مردم و سایر اقشار دارد اما، پرسش اصلی اینگونه شکل می‌گیرد که چرا وقتی همه علل و عوامل و شواهد و قرائن بر لزوم صیانت از دریای خزر حکم می‌کند، باز هم سمنانی‌های عزیز با برگزاری همایش ضرورت انتقال آب خزر درست نقطه مقابل آنچه که باید باشد حرکت کرده و بر طبل جنگ با خزر می‌کوبند و حال آنکه دریای خزر متعلق به همه ایرانیان است و چنانچه قصد چنین کاری را هم داشته باشند باید اجازه آن از همه ملت ایران گرفته شود.

البته جناب کواکبیان، نماینده سمنانی الاصل مجلس، در سخنان خود بار دیگر از زوایای آشکار و پنهان لزوم این اقدام ضدزیست محیطی پرده برداشت.

او در این همایش کم جان و کم حضور، بار دیگر بر رییس جمهور سمنانی الاصل ایران تاخت و از وی خواست که چرا به این ماجرا خاتمه نمی‌دهد!

او بار دیگر با اعلام مطالب تکراری سالهای پیش برخی دیگر از هم‌نظرانش و با پیش کشیدن احتمال بسیار ناچیز انتقال پایتخت سیاسی به سمنان و تلاش برای جا انداختن این مطلب غیرکارشناسانه که صنایع سمنان نیاز به آب دارد، بر ضرورت انتقال آب خزر به سمنان تاکید کرد و حتی برای چندین و چندمین بار بر روی این موضوع نیز تصریح کرد که اگر مازندرانی‌ها دلشان به حال سمنانی‌ها نمی‌سوزد دستکم کمی به فکر هشتاد هزار مازنی ساکن سمنان باشند...!

اما جناب آقای کواکبیان از شما که از دسته و گروه نمایندگان آزادیخواه و شجاع و منطقی مجلس شورای اسلامی هستید توقع می‌رود به جای نگاه یکسویه و غیرمنطقی و ناسیونالیستی و مقطعی به این موضوع بسیار مهم که قطعا سرنوشت و آینده دریای خزر را دگرگون خواهد کرد، نگاهی همه جانبه و کارشناسانه و میهن‌دوستانه و بلند مدت داشته باشید و نگذارید که در آینده نام شما را در فهرست نمایندگان کارنابلد و بی‌تدبیر بنویسند و از شما که همواره در مسائل سیاسی و اجتماعی روز صاحب رای و نظر هستید انتظار بیش از اینها می‌رود که هیچگاه به حکم عقل و منطق، حق را فدای منافع کوتاه مدت و اصالت‌گرایانه خود نکنید! و مطمئن باشید بعد از این شاید نام شما در سمنان زنده بماند اما خوشنامی‌تان را در سراسر ایران از دست خواهید داد...

البته در پایان نظر مسئولان و نمایندگان مازنی، گیلانی و گلستانی را نیز به این موضوع جلب می‌کنیم که همانقدر که سمنانی‌ها بناست به پشتوانه پشتکار خویش این بازی خطرناکرا به نفع خویش تمام کنند شما نیز به پشتوانه دانش و تخصص کارشناسان و فعالان محیط زیست و حمایت مردمان نجیب سراسر کشور که قطعا حاضر به مرگ خزر نیستند، دستی بجنبانید تا کار از دست نشده و کار خزر یکسره نشده است