فرماندار محمودآباد:
توجه به صنایع دستی در رونق تولید اثربخش خواهد بود
به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،یحیی یوسف پور در نشست با جامعه هنرمندان صنایع دستی محمودآباد با تاکید بر توجه به صنایع دستی برای رونق تولید اظهار داشت: در سال گذشته در راستای تقویت تولیدات صنایع دستی و بنگاههای زود بازده سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به متقاضیان پرداخت شد.

وی توجه به کارگاه های تولیدی و بنگاههای زود بازده را یک ضرورت در راستای ارتقاء و توجه به هنر صنایع دستی دانست و عنوان کرد: با هدف ایجاد باز فروش محصولات و تولیدات صنایع دستی در صدد راه اندازی بازارچه صنایع دستی در محمودآباد هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد دو ویژگی برجسته صنایع دستی را هنر نهفته در اثر و ذئق هنرمند عنوان کرد و افزود: کشور ما ایران از نظر تولیدات، قطب صنایع دستی و سومین کشور در تنوع و ذوق هنری در دنیا می باشد.

وی عدم تولید محصولات بر اساس سلیقه های مشتریان و هزینه های بالای تولید و تبلیغات ضعیف را مهمترین دلایل نداشتن بازار فروش در داخل و خارج کشور دانست و افزود: تشکیل شرکت تعاونی هنرمندان صنایع دستی به منظور تحقق مطالبات جامعه هنرمندان صنایع دستی می تواند کمک حال این قشر فرهیخته باشد.

در بخش پایانی این نشست هر یک از هنرمندان حاضر در جلسه به تشریح نقطه نظرات خود پرداختند و با اهدای لوح تقدیر از ۵ هنرمند شهرستان تجلیل و قدردانی به عمل آمد.