معدوم سازی۵۰۰ عدد تخم مرغ خوراکی تاریخ گذشته در آمل
به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،   حمید رسولی زاده رئیس دامپزشکی شهرستان آمل از معدوم سازی بیش از ۵۰۰ عدد تخم مرغ خوراکی تاریخ گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: تخم مرغ خوراکی باید در دمای یخچال بمدت یکماه نگهداری و پس از تاریخ انقضاء نباید مصرف شود.

وی افزود: تخم مرغ‌های خوراکی باید بصورت بسته بندی شده و یا کارتنی و دارای مشخصات از جمله تاریخ تولید و انقضا باشد و در سوپرمارکت‌ها در یخچال نگهداری و عرضه شود.

رسولی زاده تاکید کرد: شهروندان از خرید تخم مرغ هائیکه در خارج از یخچال و یا در معرض تابش مستقیم نور خورشید نگهداری می‌شوند جداً پرهیز کنند و در زمان خرید به تاریخ تولید آن توجه نمایند.

رئیس دامپزشکی شهرستان آمل تاریخ مصرف تخم مرغ خوراکی را در شرایط معمولی یخچال ۳۰ روز عنوان کرد و گفت: بازرسان بهداشتی دامپزشکی با مراجعه به مراکز عرضه، در صورت مشاهده تخم مرغ فاقد تاریخ تولید نسبت به معدوم سازی آن اقدام می‌کنند.

وی افزود: با توجه به در پیش بوده فصل گرما تاکید داریم شهروندان تخم مرغ مصرفی خود را ترجیحاً بصورت بسته بندی تهیه کنند و در زمان خرید به کد پروانه بهره برداری از دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضای محصول توجه نموده و توصیه‌های بهداشتی دامپزشکی را جدی بگیرند.