نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ، جویبار در گفت و گو با تیترامروز
رضیان: رسالت نمایندگان فراموش شد/استانی شدن انتخابات موجب بالارفتن کیفیت نمایندگی است/ حزب در کشور نوعی بازی سیاسی است
به گزارش تیتر امروز، طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از مجلس چهارم در کشور کلید خورد که بعد از سال‌ها در مجلس دهم مجددا این موضوع مورد بحث قرار گرفت.
طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به نقاط قوت و ضعفی که در موقعیت کنونی کشور دارد، کلیات اصل این موضوع مورد استقبال بهارستانی‌ها قرار گرفت اما مخالفت‌هایی هم به دنبال داشت.

در این خصوص عبدالله رضیان در گفت‌وگو با تیتر امروز، استانی شدن انتخابات را در دو وجه تعریف کرد و گفت: وجه نخست اینکه لازم است ساختار حزبی در کشور صورت گیرد تا پاسخگوی مردم باشد.

وی به شرایط موجود جامعه و سختی‌هایی که مردم با آن مواجه هستند اشاره کرد و ادامه داد: واقعیت‌های موجود در جامعه غیر قابل انکار است بسیاری از نمایندگان در این شرایط سخت باید پاسخگوی مطالبات مردمی باشند که بسیار خسته  کننده است.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماینده وظیفه قانون گذاری دارد، اظهار کرد: متاسفانه با وجود مشکلات موجود که به مردم تحمیل می‌شود، نماینده فرصت انجام کار محوله در حوزه وظایف خود را ندارد، بیشتر به دنبال این است تا موضوعات اجرایی را در حوزه انتخابیه مدیریت کند.

**رسالتی که فراموش شد
این مسئول با بیان اینکه مشغول شدن نمایندگان در کارهای اجرایی حوزه انتخابیه سبب شد تا رسالت اصلی خود را فراموش کنند، افزود: دستگاه‌های اجرایی کار خود را خوب انجام نمی‌دهند نماینده مجبور است که در این حوزه هم وارد شود تا رضایت مردمی را به دنبال داشته باشد.
رضیان شرایط سخت جامعه را عامل اصلی نزدیکی مردم با نمایندگان دانست و یادآور شد: اگر این میزان دسترسی هم نباشد شرایط سخت‌تر می‌شود این در حالیست که در سطح ملی هم نمایندگان در وزارتخانه‌ها پیگیر تامین اعتبار برای حوزه انتخابیه و حل مشکلات منطقه‌ای هستند.
وی استانی شدن انتخابات را بارقه امید برای بالا بردن کیفیت کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی دانست و ادامه داد: با استانی شدن انتخابات نماینده می‌تواند به وظیفه اصلی خود بپردازد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ما  ساختار حزبی با کارکرد موثر وجود ندارد، گفت: موضوعات حزب در کشور ما نهادینه نشد؛ بیشتر جریانی و جناحی پیش می‌رود.

این مسئول بر پاسخگو بودن احزاب سیاسی تاکید کرد و ادامه داد: در برخی کشورها حزب حاکم که ساختار کشور را در اختیار گرفت پاسخگوی صفر تا صد مطالبات مردم و تشکیلات است.

رضیان، حزب در ایران را نوعی بازی سیاسی دانست و گفت: بیشتر اشخاصی که در احزاب هستند قصد دارند موقعیت خود را تثبیت کنند نه اینکه به رفع نیاز مردم بکوشند.

وی با اعلام اینکه ساختار حزبی کشور مورد پسند من نیست، تصریح کرد: در کشور ما احزاب تاثیری در رفع نیاز مردم ندارد. من این ساختار حزبی که برای رفع نیاز مردم و تامین معیشت کار ساز نباشد را قبول ندارم.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی، استانی شدن انتخابات در موقعیت کنونی کشور را نوعی فرار بر فشارهایی که به آنان تحمیل می‌شود دانست و خاطرنشان کرد: اگر فشار مطالبات مردمی بر نمایندگان کم شود آنها می‌توانند در سطح ملی به وظایف محوله خود بپردازند.

این مسئول با تاکید براینکه لازم است ساختار حزبی در کشور به درستی تعریف شود، گفت: عملکرد خوب حزبی می‌تواند انتخابات استانی را به درستی ترسیم کند.

به گزارش تیتر امروز، ایران در 40 سال پیش تک حزبی بود فقط حزب رستاخیز فعالیت می‌کرد، هم اکنون در کشور 244 حزب به ثبت رسید، که از این تعداد 130 حزب فعال و 91 حزب دارای مجوز هستند.

البته در مازندران نیز با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید خانه احزاب شکل گرفت که 40 حزب و تشکل سیاسی به ثبت رسیده‌اند و حدود 20 حزب دارای مجوز هستند.