امروز: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۹۴۴
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
حضور پررنگ در بازار اقلیم کردستان عراق یکی از نشست های مهم استاندار مازندران در هفته گذشته بود.
عباس مهدوی/ حضور پررنگ در بازار اقلیم کردستان عراق یکی از نشست های مهم استاندار مازندران در هفته گذشته بود.
بازاری استراتژیک ،هم مرز وتوام با اشتراکات فرهنگی که در شرایط کنونی اقتصادی کشور،می تواند فرصتی ارزنده برای ارزآوری و رونق اقتصادی باشد.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان هفته گذشته میهمان استاندار مازندران باید و در نشستی مهم به تشریح مناسبات و مبادلات کنونی با این همسایه مرزی پرداخت.

‌«مرتضی عبادی» که به دلیل مازندرانی بودن با مزیت های اقتصادی استان آشنا بود،خواستار برنامه ریزی منسجم و هدفمند برای حضور بازرگانان کاربلد و توانمند در کردستان عراق شد.

او بر این عقیده بود که محصولات تولیدی استان در بخش های مختلف را می توان به کردستان عراق صادر کرد.

استاندار مازندران هم توسعه صادرات استان را الویت اصلی خود عنوان کرد و با ماموریت به دو مدیرکل ستادی و نمایندگی وزارت خارجه در مازندران برای حضور جدی در بازار کردستان عراق اعلام آمادگی کرد.

هر سال تعدادی از کردهای اقلیم عراق در  به قصد تجارت‌، درمان و گردش به ایران سفر می‌کنند که می‌توان قابلیت‌های بیشتری از کشور را برای آن‌ها ترسیم کرد تا جمعیت بیشتری به ایران جذب شوند.

مازندران نیز یکی مقصد هایی بود که به گفته سرکنسول کشورمان برای کردها جذاب و دیدنی است.

مقصدی که در صورت شناخت مردمان اقلیم کردستان می تواند فرصتی برای رونق گردشگری مازندران باشد.

حالا استاندار مازندران عزم خود را جزم کرده تا زمینه حضور محصولات مازندران  را در کردستان عراق فراهم کند.
شرکت زراعی دشت ناز ساری یکی از مجموعه های توانمند در قامت فراملی است که احمد حسین زادگان امروز به بازدید میدانی و سه ساعته آن رفت.


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم