امروز: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۸۶۶
۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳

جمعی از خبرنگاران به اتفاق دادستان عمومی و انقلاب مازندران، معاون بهزیستی استان، دادستان عمومی و انقلاب نکا و شهردار نکا از مناطق آسیب‌دیده اجتماعی و پرخطر اجتماعی شهرستان نکا بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران:
زمینه ایجاد تغییر در مناطق حاشیه‌ای مازندران وجود دارد/ وجود نداشتن استثنا در برخورد با متخلفان
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اعلام اینکه زمینه برای ایجاد تغییر در مناطق حاشیه‌ای وجود دارد، گفت: خدمات مناسب در شأن مردم در مناطق حاشیه‌ای نکا و ساری انجام نشده است.

به گزارش  فارس، عالمی دادستان مرکز استان مازندران بازدید از منطقه نوبنیاد شهر ساری، مهرگان نکا و سایت زباله نکا را در دستور کار خویش قرار داد.

حضور در تنها مدرسه نوبنیاد ساری، صحبت با دست‌اندارکاران مدرسه و بررسی خدمات و نیازمندی‌های منطقه نوبنیاد از برنامه‌های دادستان مرکز استان در روستای نوبیناد ساری که حدود پنج کیلومتری ساری قرار دارد می‌توان اشاره کرد.

درخواست برای تجهیز مدرسه، توجه بیشتر امکانات درمانی و بهداشتی، تکمیل و بهسازی و اجرای طرح هادی و برنامه‌ریزی برای پذیرش دانش‌آموزانی که از مدرسه ابتدایی فارغ‌التحصیل می‌شوند از درخواست‌های مطرح شده در دیدار مردم نوبنیاد با دادستان مرکز استان مازندران بوده است.

یکی از نیازهای ویژه این منطقه عدم صدور شناسنامه برای چندین نفر از دانش‌آموزان در حال تحصیل این مدرسه بود.

دیگر منطقه مورد نظر بازدید دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران حضور در منطقه حاشیه‌نشین مهرگان نکا بود.

علاوه بر دادستان مرکز استان مازندران، حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی دادستان عمومی و انقلاب و احمدی شهردار نکا حضور داشتند.

جمعیت بیش از ۲ هزار نفری مهرگان نکا نیاز به خدمات ویژه‌ای دارند که حضور همه ارگان‌های اثرگذار و تامین اعتبار لازم یکی از نیازهای اساسی برای رفع این مشکل است.

بازدید از مرکز دپو زباله شهرستان نکا از دیگر برنامه‌های بازدید حسینی‌عالمی در شرق استان مازندران بوده است.

سیدیونس حسینی‌عالمی دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران در حاشیه بازدید از این مناطق در شهرستان ساری و نکا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از وظایف دادستانی پیشگیری از وقوع جرم و خسارت‌های اجتماعی است که در برخی از مناطق استان ممکن است به وقوع بپیوندد.

وی با اشاره به بازدید‌های که از مناطق حاشیه‌ای ساری و مهرگان نکا داشت، تصریح کرد: به دلیل فقر اقتصادی حاکم احتمال وقوع جرم و مشکلات اجتماعی در این مناطق  وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اعلام اینکه زمینه برای ایجاد تغییر در مناطق حاشیه‌ای وجود دارد، گفت: خدمات مناسب در شأن مردم در مناطق حاشیه‌ای نکا و ساری انجام نشده است.

وی با اعلام اینکه دادستان عمومی و انقلاب نکا و شهردار نکا که در این بازدید حضور دارند از آمادگی سرمایه‌گذاران برای فعالیت در این منطقه خبر دادند، گفت: بنده هم قول دادم که از طریق پیگیری اداری، مجوزهای لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در این منطقه را فراهم کنم.

حسینی‌عالمی یادآور شد: محرومیت مناطق حاشیه‌ای نکا و ساری دل انسان را آزرده می‌کند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تبرستان مبنی بر ورود دادستانی بر پرونده تخلف مدیران استانی،گفت: دادستانی وظیفه رصد هر نوع تخلفی را داشته و نسبت به رسیدگی این نوع  پرونده‌ها به لحاظ قانونی باید اقدام کند.

وی اضافه کرد: هر جا تخلف باشد دادستانی ورود پیدا کرده و بخشی از این تخلفات ممکن است در حوزه مدیریتی اتفاق بیافتد، دادستان مرکز استان وظیفه رسیدگی به پرونده‌ تخلفات مدیریتی را داشته و  هیچ تعارفی با تخلفات اگرچه در  سطح مدیریتی باشد نداریم حتی برخورد در تخلفات مدیریتی جدی‌تر و سخت‌تر است، مردم بدانند نظام جمهوری اسلامی با مختلفان تعارفی ندارد و مدیران هم در جریان بررسی تخلفات مستثنی نیستند./ خزرنما

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم