امروز: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۷۸۱
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
فرشاد پیوس در گفت‌وگو ‌با تیتر امروز:
تیم ملی ایران در جام‌جهانی نشان داد که حتی می‌تواند، خرج ‌خودش را از آسیا ‌جدا کند و در‌‌ رویایی با آسیایی‌ها از همان ‌قبل از سوت داور از نتیجه اطمینان ‌داشته‌ باشد. دقیقا به‌همین دلیل این روزها همه توقع‌ شکسته شدن طلسم قهرمانی در جام ملت‌ها دارند.
#چه سرانجامی را برای تیم ملی در جام ملتها پیش‌بینی می‌کنید؟             
تیم ملی ایران در جام‌جهانی نشان داد که حتی می‌تواند، خرج ‌خودش را از آسیا ‌جدا کند و در‌‌ رویایی با آسیایی‌ها از همان ‌قبل از سوت داور از نتیجه اطمینان ‌داشته‌ باشد. دقیقا به‌همین دلیل این روزها همه توقع‌ شکسته شدن طلسم قهرمانی در جام ملت‌ها دارند.           

#البته این ‌توقع با «غیرقابل پیش‌بینی» بودن فوتبال در تناقض است.
من که بارها در مستطیل سبز بازی کرده‌ام، بیشتر از هر کسی می‌دانم که فوتبال را واقعا نمی‌توان پیش‌بینی کرد. به قول معروف، توپ گرد است و زمین صاف.‌ با این حال، معلوم است، فوتبالیست‌های ما شرایط خوبی دارند و اگر قرار بر «دو‌دوتا، چهارتا» باشد، می‌توانیم تیم کشورمان را در فینال ۲۰۱۹ ببینیم. البته اگر اتفاق‌هایی چون ناداوری، بدشانسی و ... گریبان بچه‌ها را نگیرد.

#در روزهای منتهی به جام، فضایی توام با اختلاف دیده شد. ریشه چنین اتفاقی را در چه چیزی می‌توان دید؟.

ببینید! یکی از پدیده‌های مضر ما در ایران این است که از ایجاد دوگانگی استقبال می‌کنیم. به‌همین دلیل برخی از طرفداران با کمک گروهی از رسانه‌ها کاری کردند که عده‌ای از پرسپولیسی‌ها علیه کارلوس کی‌روش موضع بگیرند و البته سرمربی تیم ملی هم اظهارات و رفتارهایی داشت تا اختلاف اوج بگیرد. اما این را نباید فراموش کرد که ایرانی‌ها در بزنگاه سخت، پشت هم می‌ایستند و حالا هم اطمینان دارم، همه روز شماری می‌کنند که تیم‌ملی کشورمان در پایان تورنمنت‌ جام قهرمانی ‌را از آن خود کند و موجب شادی و شعف عمومی شود.

# آنهم ‌در شرایطی که تورم، گرانی و
.. مردم را با دغدغه‌های زیادی روبرو کرده است.

به نکته خوبی اشاره کردید. مردم ایران، این‌‌روزها فشار زیادی را تحمل می‌کنند و چاله‌های زیادی دارند. همه دیدند که عملکرد ایران در روسیه، باعث شد ‌تا مردم از هر قشری روحیه بگیرند و شاد شوند. همین موضوع ‌کافی است تا بچه‌ها همه انرژی و توان خود را به کار بگیرند تا بلکه موفق شوند و مردم را خودشان راضی کنند. البته اگر مردم ببینند که زحمت می‌کشند، اگر خدای ناکرده نتیجه هم نگیرند، قدردان خواهند بود و کسی بازیکنان را شماتت نخواهد کرد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم