امروز: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۶۴۳
۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
پلیس پایتخت خبر می دهد که این افراد، بخشی از این کاغذها را با قیمت آزاد به فروش رسانده بودند و همچنین بخشی دیگر از ارز دولتی که برای واردات کاغذ دریافت کرده بودند صرف امور دیگر کرده یا به قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رسانده بودند.
پایگاه خبری تیتر امروز:پلیس پایتخت در حالی از دستگیری اعضا و سرکرده باند بزرگ واردات کاغذ با ارز دولتی خبر می دهد که پایتخت صنعت کاغذ خاورمیانه (شرکت صنایع چوب و کاغذ) و قُل دومش، (شرکت نکاچوب) مدتی ست در کما بسر می برند و اگر هرچه زودتر عملیات احیا برای حیات مجدد آنها صورت نگیرد، به زودی به سرنوشت تلخ و اسفبار سایر کارخانجات بزرگ این خطه دچار می شوند.
آنطور که رسانه ها به نقل از پلیس تهران، می گویند: این افراد، بخشی از این کاغذها را با قیمت آزاد به فروش رسانده بودند و همچنین بخشی دیگر از ارز دولتی که برای واردات کاغذ دریافت کرده بودند صرف امور دیگر کرده یا به قیمت ارز آزاد در بازار به فروش رسانده بودند.
گرچه که این اخبار، اصلا خبرهای تازه ای در ایران، بویژه در روزهای اخیر نیست و اکنون سالهاست که به شنیدن این دست وقایع تلخ و تامل برانگیز (البته برای آنانکه می اندیشند!) عادت کرده ایم و از قدیم هم گفته اند ترک عادت موجب مرض است!
مرضی که این روزها آیت الله جوادی آملی، استاد برجسته حوزه علمیه قم، آن را ریشه در امراضی چون، سرطان اختلاس، حقوق‌های نجومی و بی مدیریتی، می داند که در صورت نبود درمان قطعی، کشور را فلج می‌کند.
بدیهی‌ست وقتی اعتبارات فراوان، با شیب تند و غیرقابل کنترل، به جای هزینه شدن در راستای رونق صنایع و به گردش درآوردن کارخانجات بزرگ و کوچک تولیدی که در نهایت منجر به رشد و توسعه اقتصادی می شود، صرف واردات بی حساب و کتاب، آن هم به دست واردکننده غیرمتعهد و آن هم بدون ضمانت اجرا می شود، نه تنها به استحکام و ثبات پایه های اقتصادی نمی انجامد، بلکه همچون موریانه، به تدریج این پایه ها را سست می کند.
اکنون نیز گرچه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر تعطیلی این دو کارخانه را تکذیب می کند اما کیست که از اوضاع وخیم این دو شرکت معظم سلولزی استان خبر نداشته باشد.
در پایان اینطور به نظر میرسد که ریشه بسیاری از مشکلات کشور ریشه در عدم شفافیت مالی دارد و هرچه از مصائب اقتصادی و اختلاس ها و حقوق های نجومی و .... می کشیم بدلیل نبود همین شفاف سازی است و البته که بسیاری از سوداگران و واسطه ها و دلالان بازار و مافیای پشت پرده  " بازار" بی ثبات اقتصاد، دلخوش به همین آب گل آلود هستند که از آن ماهی خود را بگیرند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم