امروز: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۶۱۵
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
رییس شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی وارش گفت که این رویداد بین المللی با همراهی بخش خصوصی و نهادها و سازمان ها و مشارکت جوانان علاقه مند و نخبگان برگزار می شود.
به گزارش تیتر امروز، «محمود شالویی» در گفت و گو با خبرنگاران گفت: جشنواره فیلم وارش از دیرباز خواستگاه هنرمندان و فیلمسازان ملی بوده و جایگاه مهمی در سینمای ایران و فعالان این عرصه دارد.  اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران تنها متولی برگزاری جشنواره فیلم وارش نیست و بخش خصوصی و برخی از سازمانهای مرتبط با موضوع جشنواره در کنار ما خواهند بود .

وی یاد آور شد: استقبال قابل توجه فیلمسازان از نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش، نشان از رویدادی تاثیرگذار است و امسال تلاش شده با کمک سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه هایی نظیر آن همچون کمیسیون ملی یونسکو و سازمان اکو، بخش های خصوصی و نهادهای دولتی مازندران همچون استانداری مازندران و فرمانداری بابل و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی،  اعتباری در حد مقدورات از محل اعتبارات استانی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  به جشنواره اختصاص پیدا کند که می تواند بخشی از هزینه های جشنواره را جبران کند .

 رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره بین المللی فیلم وارش اظهار داشت: همه جشنواره های مهم در ایران از جمله جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینماحقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و... ردیف تعریف شده ای از محل اعتبارات ملی دارند وبا توجه به رویکرد دولت به حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، جشنواره ها محل مناسبی برای تقویت نشاط اجتماعی هستند.

شالویی تاکید کرد: نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش با برنامه ریزی صحیح و با استفاده از نظر و نگاه نخبگان فرهنگی کشور پیش می رود. ستاد جشنواره از ابتدای مهر امسال در حال پیگیری و آماده سازی برگزاری این رویداد است و این تلاش تا ماه های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران عنوان کرد: در نهمین دوره این جشنواره نیز همانند ادوار اول آن  به استانداردهای برگزاری یک جشنواره بین المللی توجه ویژه ای داریم و با توجه به شرایط اقتصادی کشور هزینه های جشنواره را از محل تامین مشارکت های خدماتی و فرهنگی به حداقل خواهیم رساند.

شالویی تصریح کرد: همه جشنواره های دنیا برای برگزاری هدفمند نیاز به برنامه ریزی دارند و تلاش ما این است که بخش عمده ای از هزینه میهمانان بین المللی را از محل مشارکت وزارت خارجه و سایر دستگاه ها تامین کنیم. رقم هزینه های جشنواره فیلم وارش درآینده ای نزدیک اعلام می شود و کمک های جانبی این رویداد در حال برنامه ریزی و بررسی است.

رییس شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش بیان کرد: جشنواره های فرهنگی در همه استانها ی کشور  توسط موسسات فرهنگی و هنری زیر نظر ارشاد برگزار می شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز این مهم را در برنامه ریزی خود دیده است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از سالها فراز و نشیب در برگزاری این رویداد، امسال این جشنواره از یک دبیرخانه دائمی و مدیریت علمی برخوردار است و بخش های مختلف آن با نظم اصولی پیگیر برگزاری مطلوب این جشنواره هستند .

شالویی ادامه داد: در استان مازندران پنج مجموعه صنفی، فرهنگی و هنری در حوزه سینما در بخش تولید ، نمایش و امور صنفی فعالیت می کنند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران گفت : همچنین در جشنواره فیلم وارش چند نشست و کارگاه ملی و بین المللی با حضور چهره های شاخص هنری از کشورهای حوزه دریای کاسپین برگزار خواهد شد.

شالویی با اشاره به حضوره داوطلبان جوان در جشنواره فیلم وارش، گفت: این دوره از جشنواره فیلم وارش علاوه بر ۱۲ مدیر متخصص از ۵۰ داوطلب  جوان و هنرمند در بخش های مختلف استفاده و تلاش می کند این سرمایه مهم انسانی را برای دوره های آتی در کنار خود داشته باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره فیلم وارش ادامه داد: در مازندران به دنبال جشنواره هایی با رویکرد فرهنگ ایرانی و اسلامی هستیم و  از هر حرکتی با برنامه ریزی صحیح و علمی با پشتوانه هنرمندان حرفه ای  استقبال می کنیم .

شالویی از همه سازمان ها و نهادهایی که تاکنون با جشنواره همکاری داشته‌اند قدردانی کرد .
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم