امروز: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۴۷۱
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
اینکه می گویند فلانی مهره مار دارد یعنی فلانی بسیار آدم محبوب و دوست داشتنی است و همگان، از کوچک و بزرگ و زن و مرد را به سرعت جذب خود می کند.
سرویس اجتماعی تیترامروز: اینکه می گویند فلانی مهره مار دارد یعنی فلانی بسیار آدم محبوب و دوست داشتنی است و همگان، از کوچک و بزرگ و زن و مرد را به سرعت جذب خود می کند.

کششی عمیق و پایدار! و حالا گویا این مثل قدیمی ایرانی برای تلگرام هم صدق می کند، چون علیرغم همه مخالفان پر و پاقرصی که دارد، همچنان سفت و سخت محبوب دل میلیونها ایرانی بوده گوی سبقت را از سایر کانال های ارتباطی ایرانی ربوده است!
حالا، تازه ترین نتایج یک اینفوگرافی در آذرماه حاکی از آن است که بازدید روزانه کانال های تلگرامی در میان ایرانیان به میزان ۳۲۰ میلیون بازدید در روز افزایش یافته است.
همین سال گذشته بود که در یک پژوهش آماری معلوم شد که سیزده میلیون کاربر ایرانی عضو تلگرام هستند.
۱۳ میلیون ایرانی که باعث شدند تا تلگرام‌، به عنوان نخستین و بزرگترین بستر ارتباطی در ایران شناخته شود.
اما در طول سه سال گذشته، تلاش هایی از بابت شیفت کردن ایرانیان از تلگرام به شبکه های ارتباطی داخل شکل گرفت که متاسفانه برخلاف آنطور که می نمایانند، نتوانسته اند در جلب و جذب ایرانیان، بویژه جوانان، موفق عمل کنند!
اما دلیل عدم موفقیت در نقل و انتقال ایرانیان از تلگرام به شبکه های داخلی چیست؟! اساسا راز محبوبیت تلگرام در چیست و چرا هرچه این دایره را تنگ و تنگ تر می کنند، اشتیاق ایرانیان برای پیوستن به این شبکه مجازی خارجی بیشتر می شود؟!
یکی از دلایل را می توان اساسا در همین محدودتر کردن مردم برای استفاده از این شبکه مجازی دانست‌ و از آنجا که هر چه به فرزند آدم بگویی نکن، بدتر روی دنده لج می افتد، در این مورد نیز استثنایی در کار نبوده و ایرانیان، از هرآنچه که آنان را می ترسانند به استقبال آن می روند.
اما مهم ترین علتی که می توان برای این مسئله برشمرد، به نظر، عدم بدست گیری ابتکار عمل در پویایی شبکه های اجتماعی ایرانی و درجه کیفی پایین تر از پیام رسان تلگرام است.
البته که نباید از این مهم نیز غافل بود که پای شبکه های اجتماعی وقتی به میان روابط مجازی ایرانیان باز شد که جاپای تلگرام دیگر محکم شده بود و بدیل های ایرانی تلگرام نیز باتوجه به همان درجه کیفی پایین تر و عدم تحرک و پویایی، چندان مورد اقبال کاربران قرار نگرفته است...
تلگرام، دیگر استعداد ارتباطی خودش را به همگان اثبات کرده و به نظر می رسد، تحمیل فشار بیشتر برای دست کشیدن ایرانیان از این شبکه فراگیر و پرطرفدار، جز بوجود آمدن تنش های پنهان و بزرگ اجتماعی چیز دیگری را بدنبال نخواهد داشت و از سوی دیگر، مردم نیز امروز آگاه تر از دیروز هستند و احتمال فریب خوردن آنان از سوی بیگانگان از طریق این شبکه اجتماعی و سایر رسانه های مجازی همچون توییتر و ... توهین به شعور جمعی آنان تلقی می شود.
بنابراین، از مسئولان محترم می خواهیم تا قبل از آنکه شهرت شان را فدای نابودی محبوبیت تلگرام کنند، به شعور مردم اعتماد کرده و بگذارند مردم، خود، مسیر درست را انتخاب کنند...
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم