امروز: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۹۹۴۱۷
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳
دادستان ساری:
سید یونس حسینی گفت: اخیرا بانوان نیز به کار قاچاق چوب وارد شدند و شش نفر از ۵۸۶ متهم قاچاق چوب بانوان هستند.

 به گزارش تیتر امروز به نقل از ایسنا، سید یونس حسینی عالمی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه مناسفانه خانمها نیز وارد کار قاچاق چوب شدند افزود: شش نفر از ۵۸۶ متهم قاچاق چوب شناسایی شده در سال جاری را بانوان تشکیل می دهند که دستگیر شده اند.

وی درباره نتیجه پرونده سازمان عمران ساری با بیان اینکه پرونده در حال کارشناسی است گفت: بازپرس موضوع را به کارشناسی محول کرده و سه کارشناس تعیین شده و به دلیل حجم بالای کار، اعلام نظر درباره آن مشمول زمان است.

حسینی عالمی با بیان اینکه پرونده سازمان عمران به طور جدی در حال بررسی است تصریح کرد: دقت شده تا کارشناسان تعیین شده بی طرف باشند.

پرونده شورای شهر بابل در حال بررسی است

وی درباره پرونده شورای شهر بابل نیز گفت: بخشی از این پرونده مربوط به دادگاه انقلاب بود که رای آن صادره شده ولی هنوز قطعی نشده است، بخشی از پرونده در دادگاه جزایی و کیفری ۲ در حال بررسی که هنوز منجر به صدور رای نشده است.

حسینی عالمی یادآور شد: بخشی از پرونده شورای شهر بابل در دادگاه کیفری یک در حال بررسی است و دراین دادگاه راجب بخشی رای صادر شد و بخشی دیگر هنوز مفتوح است.

دادستان ساری، درپاسخ به موضوع اختلاس در یکی از ادارات زیرمجموعه جهاد کشاورزی با عنوان اینکه پرونده ای مطرح و درحال رسیدگی است گفت: این پرونده هنوز منجر به تثبیت ماهیتی نشده ولی بازپرس برای متهم قرار صادر کرده و وی با وثیقه آزاد است.

وی با عنوان اینکه علت جابجایی مدیر زیر مجموعه جهاد مشخص نیست درباره طرح تنفس جنگل با اظهار اینکه برخی مدافع طرح و برخی نیز نقدهایی دارند افزود: در هرصورت، طرح تنفس جنگل در قانون پنجساله توسعه اقتصادی آمده و ابلاغ شده است و طبق بند آن بهره برداری از جنگل باید از درختان خشک و شکسته رخ دهد و این مسئله منجر به مسائلی شده است.

دادستان ساری یادآور شد: صنایع سلولزی می توانند مواد اولیه را از طریق مختلف از جمله واردات تامین کنند اما باید بدانیم که جنگل های استان در دامه واقع شده است و برداشت بی رویه و نامناسب سبب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی می شود.

یونس حسینی عالمی، علت وقوع سیل های مخرب را ناشی از برداشت در دامنه ها دانست و گفت: از بین رفتن جنگل در دامنه سبب بروز سیلاب های شدید در استان شده است و باید به جد از نوع و نحوه برداشت در منابع طبیعی جلوگیری کنیم و نباید اجازه دهیم با روش های گذشته از جنگل برداشت شود.

دادستان ساری با اظهار اینکه روز به روز جنگل در حال کم شدن است گفت: در سال جاری ۵۸۹ نفر به اتهام موضوعات مربوط به جنگل محاکمه شدند و جالب آنکه خانم ها نیز در حال قاچاق چوب بوده و شش نفر از متهمان را بانوان تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه امکانات و بودجه کافی برای حفاظت از منابع طبیعی وجود ندارد تصریح کرد: اداره کل منابع طبیعی نیز همانند محیط زیست با کمبود امکانات و نیروها در راستای حفاظت از عرصه ها مواجه است. 

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم