امروز: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۹۳۷۷
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
به گزارش تیترامروز روزنامه خراسان طی گزارشی با عنوان تذکر بی‌سابقه رهبر انقلاب به احمدی‌نژاد بعد از مناظره ۸۸ که تیتر یک شماره امروز خود قرار داده نوشت: حجت الاسلام حمید پارسانیا از استادان حوزه و دانشگاه در گفت و گویی که در کتاب تازه انتشاریافته «فتنه تغلب» آمده، روایتی را از جلسه تعدادی از فضلای حوزه قم در ۳۰ تیرماه سال ۸۸ با رهبر معظم انقلاب بیان کرده است. پارسانیا با اشاره به این که افراد خیلی صریح سخنان خود را با رهبری در میان می‌گذاشتند، درباره پاسخ ایشان به ادعایی درباره جراحی بخشی از نیرو‌های سیاسی در این دوره و در نتیجه محدود شدن چتر رهبر گفت: ایشان درباره این موضوع گفتگو کردند و توضیح دادند که رویکرد و عملکردشان در گذشته چطور بوده و الان هم چتر رهبری برای همه نیرو‌های انقلاب فراگیر است. البته اشاره کردند که در خصوص انقلاب و نظام با هیچ کس رودربایستی ندارند و اگر عده‌ای در برابر نظام اسلامی و مصالح مردم بایستند، آن‌ها هستند که خواسته یا ناخواسته خودشان را از زیر چتر رهبری خارج کرده اند.
تذکر بی‌سابقه رهبر انقلاب به احمدی‌نژاد بعد از مناظره ۸۸/دلیل خروج وزیر بهداشت از کابینه روحانی چیست؟ /سهم هر ایرانی از بودجه/سفره مردم را کدام خیانت کوچک کرد؟

وی به طرح مباحثی درباره چرایی حمایت رهبر انقلاب از دولت نهم اشاره کرد و گفت: آقا در پاسخ به این مسئله ابتدا گفتند این گونه نیست که آقای احمدی نژاد و همه سیاست‌های ایشان مورد قبولشان باشد، از طرف دیگر بخشی از مواضع یا اقداماتی را هم که آقا قبول نداشتند، علنی نشده؛ البته بخشی دیگر علنی شده است؛ مثل مخالفت با انتصاب آقای مشایی به معاون اولی رئیس جمهور. در این مورد، مصادیق مشخص دیگری را هم برشمردند که معلوم شد حداقل در دو نوبت دیگر که آقای احمدی نژاد می‌خواست در طول دولت نهم از آقای مشایی استفاده کند، با مخالفت ایشان روبه رو شد و تلاش‌های رئیس جمهور برای تغییر نظر رهبری به جایی نرسید.

ایشان با بیان این که آن چنان نیست که بنده همه آن چه را آقای احمدی نژاد می‌گوید یا انجام می‌دهد، تأیید بکنم، ازجمله اشاره‌ای به نوع برخوردشان در مرقد امام و به ویژه در نماز جمعه به مناظره‌ها داشتند که با صراحت اعلام کردند آن شیوه در مناظرات کار صحیحی نبود و آن جا «علی رؤوس الأشهار» این مطلب گفته شد و این را به عنوان برخورد استثنایی با رئیس جمهور دانستند.

وی در توضیح این موضوع گفت: خودشان به وجه استثنایی آن اشاره کردند که تا به حال و حتی در زمان امام هم سابقه نداشته در یک محیط علنی و در حضور رئیس جمهور، رهبری مواضع وی را نقد و نادرست معرفی کند؛ حتی درباره بنی صدر هم تا وقتی که رئیس جمهور بود، امام این شأن را رعایت می‌کردند و این طور موضع نمی‌گرفتند. به هرحال نکته اول ایشان این بود که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور است و رهبری باید از رئیس جمهور حمایت کند و از رؤسای جمهور قبلی هم این حمایت وجود داشته است.

پارسانیا افزود: نکته دیگری که اشاره کردند این بود که آقای احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ با شعار آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب و امام به میدان آمد؛ درحالی که پیش از آن در مقطعی حتی اساسی‌ترین آرمان‌های امام و انقلاب رسما و علناً نفی می‌شد. مسئله سومی که بیان کردند، هجوم‌های بیشتری بود که به دولت می‌شد و طبعاً در چنین شرایطی، ایشان حفظ دولت در کلیت نظام را از وظایف قطعی رهبری می‌دانستند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم