امروز: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۷۸۰۱
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چالوس خبر داد
ابوالقاسم محمدپور با انتقاد از نحوه فعالیت خودروهای فاضلاب کش در این شهرستان، نسبت به تخریب و آلوده سازی محیط زیست هشدار داد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از ایرنا،ابوالقاسم محمدپور  گفت که رانندگان این خودروها فاضلاب بارگیری شده را در مکان های غیرمجاز بویژه در نزدیکی رودخانه ها تخلیه می کنند که هم اکنون به یک چالش زیست محیطی برای منطقه تبدیل شده است.
بر اساس آمارهای رسمی، دستکم 15 دستگاه خودروی لجن کش در شهرستان چالوس فعالیت دارن.
به گفته کارشناسان بهداشت محیط ، آلودگی فاضلاب ها به انواع میکروارگانیسم ها (باکتری اشرشیاکلی، ویروس های روده ای)، موادآلی (محلول و غیر محلول)، مواد معدنی محلول، مواد روغنی شناور، مواد معلق و کلوئیدها، در صورت تخلیه در منابع پذیرنده محیط زیست، ضمن انتشار و شیوع انواع بیماری ها، می تواند خسارت های جبران ناپذیری به محیط زیست وارد نماید.
آنان معتقدند، بیماری هایی همچون حصبه ، وبا ، سل ، هپاتیت ب و انواع ناراحتی های پوستی و چشمی می توانند به واسطه این فاضلاب ها منتقل و در سطوح بالاتر و در قالب اپیدمی سلامت شهروندان و ساکنان اطراف رودخانه را تهدید کند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست چالوس گفت: برای ساماندهی این وضعیت فاجعه بار ، نشست های متعددی در قالب مدیریت پسماند در شهرستان برگزار و دراین حوزه تصمیمات خوبی هم گرفته شد و یک مکانی درهمجوار زمین زباله این شهرستان برای این موضوع پیش بینی شد ولی متاسفانه بارها گزارش شده که عده ای از رانندگان، فاضلاب را در مکان های دیگری تخلیه می کنند.
محمدپور افزود : با اینکه بتازگی با عده ای از رانندگان این خودروها به لحاظ قانونی برخورد شد و حتی پس از پرونده سازی به مراجع قضایی هم معرفی شدند ولی بازهم دیده می شود که دفع فاضلاب در مکان های غیرمجاز ادامه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد که بزودی طرح جمع آوری فاضلاب های شهری در این منطقه عملیات اجرایی آن به پایان برسد تا دغدغه و نگرانی مسئولان زیست محیطی و بهداشتی این شهرستان راجع به این معضل برطرف شود.
شهرستان چالوس با جمعیتی دست کم 130 هزار نفر درغرب مازندران قراردارد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم