امروز: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۷۵۱۸
۰۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
رئیس مرکز زلزله نگاری مازندران:
جمال باکویی گرم شدن وحرکت پوسته زمین وجابه جایی گسل ها را از دلایل اصلی وقوع زلزله دانست.
به گزارش تیتر امروز به نقل از ایسنا،جمال باکویی در مورد علت اصلی وقوع زلزله ها گفت: گرم شدن وحرکت پوسته زمین وجابه جایی گسل ها از دلایل اصلی زلزله است.

وی در مورد علت افزایش وقوع زلزله در کیاسر نیز خاطرنشان کرد: وقوع زلزله های بسیار در کیاسر به دلیل وجود مجموعه گسل های زیاد دراین منطقه است.

رئیس مرکز زلزله نگاری مازندران افزود: به طوری که گسل شمال البرز، مجموعه گسل های آستانه و شاخه ای از گسل های" لَلِه بند" که از آنجا شروع می شود از جمله گسل های واقع شده در کیاسر است.

باکویی درپاسخ به اینکه گرمای هوا و تغییر فصول چه تاثیری در افزایش زلزله دارد،گفت: عموماً گرمای زمین موجب افزایش زلزله می‌شود اما از آنجا که گرم شدن هوا باید تا عمق بیش از ۵ تا ۱۰ کیلومتری زمین نفوذ ‌کند این امر محتمل به نظر نمی رسد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم