امروز: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ -
کد خبر: ۹۴۶۲۴
۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
مدیر شبکه سه در برنامه حالا خورشید
علی فروغی مدیر شبکه سه سیما که بعد از حاشیه‌هایی در برنامه «حالا خورشید» حاضر شد. او درباره ضعف سریال‌ها و تنوع برنامه‌های شبکه سه تصریح کرد: در تلویزیون سال‌ها از اواخر دهه 80 حضور داشتم و به این نمی‌خواهم بپردازم.

بهترین میزان سنجش افراد، عملکرد است. حال مردم این است که کشور به حال تازه و نشاط جوان‌ها دارد. فکر می‌کنم یکی از چیزهایی که می‌توان بررسی کرد یک مدیر جوان می‌آید چه معایب و نواقصی وجود دارد و فکر می‌کنم درباره عملکرد بیشتر صحبت کنیم بهتر باشد. در دانشگاه امام صادق(ع) حقوق خواندم و لیسانس و فوق‌لیسانس گذراندم و در دانشگاه آزاد علوم‌تحقیقات دوره دکتری را می‌گذرانم.

توقع داریم مسئولان هم با مردم صحبت کنند

وی درباره آمار عملکردی تابستانه‌ای که تلویزیون منتشر کرده، افزود: من در شش‌ماه چند مسئله اصلی به عنوان مولفه‌های راهبردی شبکه‌مان اعلام کردیم. تابستان وقتی گرانی‌ها به مردم فشار می‌آورد برنامه «حالا خورشید» این موضوعات را دنبال می‌کند و اگر درباره دریای خزر موضوعی پیش می‌آید شما محمدجواد ظریف را دعوت می‌کنید و کارهای جدی انجام می‌دهیم. امروز بحث‌های جدی و مستندهای چالشی روی آنتن شبکه سه می‌رویم که مصداق بارز آن برنامه «روایت مردم» بود. یک نوع شجاعت رسانه‌ای را شاهد هستیم که این توقع را داریم مسئولان هم پاسخ مردم را بدهند و با مردم صحبت کنند. ما گفتگو و تعامل کردن را امروز درس‌آموز شبکه کرده‌ایم که اوضاع ما فرق می‌کند و رو به رشد حرکت خواهیم کرد.

شبکه سه شجاع‌تر و شفاف‌تر شده است

مدیر شبکه سه سیما درباره اینکه صحبت‌ها در حد صحبت باقی نماند و به پیگیری رسانه‌ای تبدیل شود، خاطرنشان کرد: واقعاً مسائلی که در شبکه سه مطرح می‌شود با جدیت مطالبه می‌کنیم، این اتفاق همان همیّت رسانه‌ای است. مردم از شبکه سه احساس کردند شبکه ما شجاع‌تر شده و با شفافیت کار را دنبال می‌کند. ما در شبکه سه که جوانانه‌ بود جوان‌ها کمتر بودند و ما بیشتر از این جوانان دعوت کردیم. مدت‌ها بود که تلویزیون باکس ویژه برای دختران نداشت که «دخترانه» را راه انداختیم. ما خیلی دشمنان داریم 240 شبکه فارسی‌زبان راه‌اندازی کردند در این شرایط حفظ برنامه‌های شاخص و برند کار سختی است.

چرا از سوپراستارها استفاده می‌کنید؟

وی در پاسخ به این سوال که چرا از سوپراستارهای سینمایی برای برنامه‌ها استفاده می‌کنید، تصریح کرد: یکی از چیزهایی که به یک برنامه کمک می‌کند چهره بودن مجریان و برنامه‌سازان آن است که مصداق بارز آن محمدرضا گلزار که محبوبیت هم دارد و هفته به هفته برنامه پخته‌تر و اجرای این بازیگر هم هر روز بهتر می‌شود. ما در این مدت از شجاعت، شفافیت به عنوان رویکردهای اصلی و توجه به دختران و خانم‌ها در دستور کار قرار دادیم.

باید جلوی تداوم اتفاق «دلدادگان»، تداوم پیدا نکند

فروغی در رابطه با انتقاداتی که به سریال «دلدادگان» می‌رود، گفت: نقشی که قرار بود در پایان‌بندی سریال کمک کند حاضر نشدند و کار زمین خورد. پانته‌آ بهرام می‌توانست مطالبه خودش را به گونه‌ای دیگر پیگیری کند نه اینکه یک کار عجیب و غیرحرفه‌ای انجام  دهد. تا جائیکه یک پست در اینستاگرام خود منتشر کرد ما را سانسور کردند و این‌ها که واقعاً چنین اتفاقی نیفتاد. مسئله این بود یک فیلمنامه مصوبی داشتیم و بر پایه همان پیش رفتند و دقیقه 90 وقتی بازیگر در هر شرایطی حاضر نمی‌شود به نقش‌آفرینی بپردازد زحمت سرمایه تلویزیون را هدر می‌دهد. ما چنین اتفاقی را پیگیری می‌کنیم که باب نشود و این اشتباه ادامه پیدا نکند.

مسابقات تلویزیونی گرمابخش منازل مردم است

وی افزود: آخرین آمار افکارسنجی سازمان صداوسیما بعد از شش‌ماه شبکه سه با اختلاف 14 درصدی پربیننده‌ترین شبکه تلویزیون به شمار می‌رود. البته شبکه سه در ادوار مختلف پربیننده و خوب بوده و الان پیشرفت ما امیدبخش است. وقتی این طور مردم پاسخ زحمات ما را می‌دهند برای ما باعث انگیزه است که جلوتر حرکت کنیم. یادتان است که می‌گفتند وقتی فلانی بیاید به جای احسان علیخانی از نجم‌الدین شریعتی استفاده می‌کند و شبکه سه، شبکه قرآن می‌شود. اما ما آمدیم مسائل و مطالبات کشوری و بحث‌های اندیشه‌‌ای، فکری و اجتماعی را با چالش و جذابیت دنبال کنیم. مسابقات روی آنتن بسیار گرمابخش این شب‌های تلویزیون است که بسیار در این شرایط برای مردم راهگشاست. 

بازگشت احسان علیخانی و بهروز افخمی به شبکه سه با برنامه استعداد یابی و هفت

احسان علیخانی در زمستان با یک برنامه استعدادیابی به شبکه سه برمیگردد

برنامه «هفت» از یک ماه قبل از جشنواره فیلم فجر با اجرای آقای افخمی پخش می‌شود

برنامه نود مجددا پخش می‌شود

دوسریال بسیار خوب در فصل زمستان پخش خواهد شد/ به کارگردانی آقای حمیدنژاد و اسعدیان

یک برنامه استعدادیابی فوتبالی نیز پخش خواهد شد.

برنامه نود قبل از دیدار پرسپولیس در فینال جام باشگاه های آسیا  پخش می‌شود

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم