امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۲۷۸۶
۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹
دیگر باید به خود بقبولانیم که اگر عدالت در برخورد با پیاده نظام های جریان های سیاسی رعایت نشود دسته ای دلسرد از اصلاح خواهند شد و همان لحظه تخم کینه را در دل هایشان کاشته ایم ، آن وقت زمانی که این کینه ها طغیان کند چگونه می خواهیم مدیریت کنیم ؟

تیتر امروز/ محمدرضا پوررمضان: گفته می شود که یکی از بنیادی­ترین مفاهیم در علوم انسانی و به خصوص در علم سیاست مفهوم عدالت است. این سخن گزاف نیست زیرا که اهمیت عدالت و نقش تعیین کنندة آن در اجتماع غیر قابل انکار می باشد. می توان غرض را با این عبارت بیان کرد که مبحث عدالت در مرکز منظومة فکری اندیشمندان سیاسی واقع شده است..

به این تصویر خوب نگاه کنید، بدون شک تصاویر مشابه به این صحنه را زیاد دیده اید، دیده ایم اما نه خیلی عمیق به آن نگاه کردیم و نه حسایت موضوع را درک کرده ایم، اگر مقداری نگران آینده کشور و فرزندانمان باشیم با دیدن این صحنه باید لرزه بر انداممان بی افتد.


جوانان کم سن و سالی که مجلس را مجلس منافقان خوانده اند و برای تصویب اف تی اف مراسم عزا به پا کرده اند که آی بیچاره شدیم و استقلال کشور از بین رفت. بلا تردید اگر از آنها بپرسیم اف ای تی اف چیست نمی دانند و تنها به این بسنده می گنند که لایحه استکباری است و مانع کمک ما به حزب الله و حماس می شود. این چیزی است که سردمداران جریانی مشخص در کشور به انها دیکته کرده اند، اینان جوانانی هستند هیجانی و اکثرا خام، تنها می خواهند در مسائل سیاسی کشور حضور داشته باشند و در کارزارهای این چنینی انرژی تخلیه کنند، در خوش قلبی آنان شکی نیست که اگر غیر از این بود چنین صحنه هایی در قاب تصاویر شکل نمی گرفت.

مشابه این جوانان که در تلاشند سیمای خود را به شکل خاصی در بیاورند عده ای از جوانان دیگر هستند که مقابل آنها صف آرایی می کنند ، گرچه این دسته محکوم، منکوب و مغضوب حکومت می شوند اما کج دار و مریض تلاش می کنند تا مقابل این جریان قرار بگیرند و به زعم خودشان تنی به سیاست بزنند، آنها نیز گاها سوار بر موج هیجان می شوند و گهی نادانسته در دفاع از چیزی بر می آیند. اما این گروه تلاش می کنند تا سیمای متفاوتی از گروه مقابلشان برای خود بسازند، جین بپوشند و امروزی تر رفتار کنند.

تا به اینجا کشور را دودسته می ددیم ، دسته چپ و دسته راست، گرچه در مدیریت این دو جریان کاملا نا موفق بودیم و عدالت به هیچ عنوان در رفتار با این عاشقان سیاست رعایت نشد اما همچنان با وجود محدودیت های بسیاری برای دسته دوم شاهد تقابل آنها با یکدیگر هستیم.

در لابه لای زدو و خوردهای این دو دسته و هیاهوی سیاست دوستان اتفاقاتی افتاد که کشور را از حالت دو قطبی خارج و حالا دسته سومی هم به وجود آمد. شاید گفتنش خوشایند نباشد و طبعات آن برای گوینده سنگین باشد اما نمی توانیم سرمان را همچو کبک زیر برف فرو ببریم.

حالا دسته سومی شکل گرفت که دو دسته اول را نفرین می کند، جمعیتی که نه دسته اول را محق می داند و دسته دوم را، بدون شک می دانید که آنها خسته از اصول و نا امید از اصلاح هستند و بنابراین چشم به دوردست ها بسته اند.


حال مسبب این اتفاق کیست ؟ پس از چهل سال چه کرده ایم که اکنون شاهد پاره شدن ریسمان وحدت هستیم ؟ بدون شک این بین هم تندرو های سفارت نورد مقصر هستند و هم آنانی که با وعده مردم را سر کار گذاشته اند، نه تنها نیاز امروز جامعه را درک نکرده ایم بلکه با هر روشی تلاش می کنیم جامعه را دچار تنش کنیم، دیگر وقت آن رسیده که بپذیریم راه مقابله با خواست اقشاری از جامعه استفاده از زور و قدرت نیست.

دیگر باید به خود بقبولانیم که اگر عدالت در برخورد با پیاده نظام های جریان های سیاسی رعایت نشود دسته ای دلسرد از اصلاح خواهند شد و همان لحظه تخم کینه را در دل هایشان کاشته ایم ، آن وقت زمانی که این کینه ها طغیان کند چگونه می خواهیم مدیریت کنیم ؟

عدالت گم شده این روزهای کشور و سپهر سیاسی آن است، اگر رعایت نشود طبعات آن را نیز باید بپذیریم. اکنون تهدید و فحاشی به گروهی از نمایندگان توسط جریانی خاص باب شده است، گاهی با ارسال پیامک، گاهی با راه اندازی برنامه هایی مانند تصویر بالا و گاهی هم در کانال ها و شبکه های اجتماعی، تهدید و فحاشی به طور منزجر کننده ای زیاد شده است و برخوردی با عاملان صورت نمی گیرد . باید موضوع را جدی بگیریم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم