امروز: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۹۰۹۴۰
۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵
تنگه ای قریب که غریب ماند! ‍

حسین خنکدار/ تنگه ابوقریب نسخه ی ایرانی نجات ِ سرباز رایان نیست, نجات ِ سرباز رایان هاست، نجات ِ یک شهر است و شاید سرنوشت ِ یک کشور در تاریخ ِ پر از فراز و فرودش!

فیلم تنها یک قهرمان ندارد، بلکه قهرمانانی دارد از جنس مردم ، که مرگ و زندگی یک کشور در گرو تصمیمات آنان است و آنها نیک میدانند در زمانی که باید بمانند، نباید بروند!

فیلمی رئال و فارغ از ژست های روشنفکری که جنگ را تا یک قدمی صندلی ِ مخاطب ِ سینما می آورد و بیننده از یک سو به قهرمانان خود می‌نازد و از سویی دیگر به جنگ لعنت میفرستد.

فیلمی جنگی که جنگ را ۵ روز مانده به صلح نشان میدهد و قهرمانانش باخت در جنگ را با تساوی عوض میکنند.

گویی آنچه جنگ از خود برجا میگذارد برد و باخت نیست، همانگونه که در دیالوگی از فیلم گفته میشود؛ جنگ برنده ای ندارد، در جنگ تنها آنانی که اسلحه میفروشند برنده اند!

دیدن فیلم ِ تنگه ابوقریب در زمانه ای که مردم صلح را بر جنگ ترجیح میدهند شاید سخت و غریب باشد اما گویی در فیلم درست گفته شده و " کم کم باید یاد بگیریم از چیزهایی که دوست نداریم هم ، عکس بگیریم...!"

برچسب ها: تنگه ابوغريب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت چای مسابقات ملی رباتیک و هوش مصنوعی چین تصاویر روز زندان مخوف برای خلاف سنگین‌ها / تصاویر نیمی از مجسمه‌های سر معروف شیلی، زیر زمین بوده است +عکس
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم