امروز: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۹۰۹۲۳
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
انتقاد شدید عضو جامعه روحانیت مبارز از اظهارات سیاسی برخی از مداحان:

تیترامروز: عضو جامعه روحانیت مبارز با انتقاد شدید از اظهارات سیاسی برخی از مداحان اظهار کرد: هیئت‎های عزاداری جای تبلیغات سیاسی اصلاح‎طلبان و اصولگرایان نیست و باید اجازه دهیم حداقل امام حسین برای مردم باقی بماند.

سیدرضا اکرمی درباره اظهارنظرهای سیاسی برخی از مداحان و سخنرانان در مراسم‎های عزاداری مختص به امام حسین اظهارکرد: قطعا این دسته از دوستان در ابتدای امر باید مباحث مربوط  به سیاست و امام حسین را مورد مطالعه جدی قرار دهند تا بعد از پی بردن به این مفاهیم و درک عمیق از آن بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم برپایه تدبیر، عقل و منطق در باب امام حسین، شان و منزلت وی سخن بگوییم قطعا باید بدانیم که طرح مسائل سیاسی که بعضا با اهداف و غرایض شخصی آمیخته شده است در مکانی که به نام امام حسین مردم در آنجا جمع شدند به هیچ وجه توجیهی ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: انسان عاقل و مومن باید با تکیه بر خردی که خداوند بر وی اعطا کرده است در جهت تفکیک مسائل از یکدیگر به درستی وارد عمل شود روندی که متاسفانه در برخی از هیئت‎های مذهبی ما نشانی از آن وجود ندارد و متاسفانه مردم به جای اینکه در برخی از هیئت‎ها و مساجد با فضلیت‎های امام حسین آشنا شوند مجبورند تن به سخنانی بدهند که فارغ از ماجرای ماه محرم و امام حسسین است.

اکرمی با اشاره به اینکه در شرایط امروز جامعه که مردم با مشکلات مختلفی به خصوص در حوزه اقتصاد روبه روهستند گفت: محافلی که در این ایام برای عزاداری امام حسین برگزار می‎شود قطعا بهترین مکان برای آرامش بخشیدن و جلا دادن به روح مردم است از این رو سخنرانان و مداحان محترم  بهتر است با سخنانی که جز اختلاف و کینه  پیامد دیگری برای مردم ندارد فضای این مراسم‌ها را نیز در این وضعیت روحی مردم غبارآلود نکنند.

وی تاکید کرد: در مراسم‎هایی که مختص به امام حسین است بهتر است به جای باندبازی‎های سیاسی به امام حسین و فضایل این شخصیت بزرگوار بپردازیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز اظهارکرد: امیدوارم نهادهای نظارتی که درامور مساجد و هیئت‎های مذهبی هستند نسبت به رویکردهایی که از سوی برخی از سخنرانان و مداحان صورت می‎گیرد دقت نظر بیشتری را اتخاذ کنند تا مردم حداقل از گزند مسائل سیاسی در مکانی که به دنبال آرامش روحی هستند به دور باشند.

 

منبع: خبرفوری

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از توفان خسارت‌بار در ژاپن تا رکوردزنی دونده کنیایی دیدنی‌های امروز؛ از مراسم تشییع پیکر مراسم ویژه دختران مجرد برای پیدا کردن همسر دیدنی‌های امروز؛ از مرگ دیدنی‌های امروز؛ از جشنواره بالن در فرانسه تا حمله انتحاری کابل دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم