امروز: ۰۱ مهر ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۹۰۸۸۳
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
مگر اخلالگران سکه و ارز دستگیر نشدند؛ مگر سالار آقاخان‌ها و محمد سالم‌ها از کف بازار جمع نشدند؛ مگر نه اینکه از دلال‌های کف سبزه میدان به مظلومین‌ها و از مظلومین‌ها به عراقچی و حتی سیف رسیدند، پس چرا همچنان قیمت دلار در اوج می‌درخشد؟! این‌ها سؤالاتی است که همزمان با برگزاری علنی دادگاه‌های اخلالگران سکه و ارز، خیلی از افراد آن را مطرح می‌کنند.
تیترامروز: مگر اخلالگران سکه و ارز دستگیر نشدند؛ مگر سالار آقاخان‌ها و محمد سالم‌ها از کف بازار جمع نشدند؛ مگر نه اینکه از دلال‌های کف سبزه میدان به مظلومین‌ها و از مظلومین‌ها به عراقچی و حتی سیف رسیدند، پس چرا همچنان قیمت دلار در اوج می‌درخشد؟! این‌ها سؤالاتی است که همزمان با برگزاری علنی دادگاه‌های اخلالگران سکه و ارز، خیلی از افراد آن را مطرح می‌کنند.

به گزارش جوان چند هفته‌ای است که دادگاه مفاسد اقتصادی به صورت علنی برگزار و به صورت هفتگی خروجی این دادگاه‌ها رسانه‌ای می‌شود. دادگاه‌هایی که هرکدام در نوع خود شبیه داستان‌ها و روایت‌هایی جذاب شده است. از پرونده اخلالگری سلطان سکه با باند خانوادگی و فامیلی گرفته تا ۱۹ اخلالگری که برخی عقیده دارند این‌ها مشتی جوان خرده‌فروش نیستند. اما به هر حال از میان ۱۰۰ دلال ارزی که اوایل تیرماه خبر دستگیری آن‌ها به صورت رسمی اعلام شد، امروز شاهد برخی از آن‌ها پای میز محاکمه هستیم. خرده‌فروش‌هایی که طبق گفته مقامات قضایی از همین‌ها به دانه‌درشت‌ها می‌رسند، اما به راستی دانه‌درشت‌ها چه کسانی هستند؟! اگر دانه‌درشت‌ها دستگیر شوند، وضعیت بازار متعادل خواهد شد؟!

سؤالاتی که این روز‌ها در مورد نوسانات بازار همچنان مطرح می‌شود، بخشی از آن را سخنگوی دستگاه در برنامه تلویزیونی پاسخ داد و بر این امر تأکید کرد: دستگیری این افراد پایان ماجرا نیست، چراکه سودجو و اخلالگر تنها یک نفر نیست که با دستگیری او ماجرا تمام شود. سخنگوی دستگاه قضا در بخشی از اظهارات خود به این نکته اشاره کرد، اگر همین سرشاخه‌ها و چند شبکه گرفته نمی‌شد، وضع هم بدتر می‌شد و چه بسا امروز ارز و طلای بیشتری از کشور خارج می‌شد.

طبق آنچه معاون اول دستگاه قضا به آن اشاره کرده است، قطعاً این افراد با اقدامات ضربتی روز‌های ابتدایی سال از کف سبزه میدان و فردوسی جمع نمی‌شدند و این روز‌ها باید شاهد نوسانات بیشتری می‌بودیم و وضع بسیار بدتر از آنچه که هست، می‌شد. هر چند که اگر نیک بنگریم به این اطمینان می‌رسیم، همزمان با اعلام دستگیری‌ها و شروع دادگاه مفاسد اقتصادی، تقریباً از مقطعی به بعد نرخ ارز در بازار ثابت شد، اما قطعاً این پایان ماجرا نبوده و نیست! چرا؟!
این همان نقطه‌ای است که سخنگو هم در گفته‌های خود به آن اشاره کرده و گفته است: «این مقدار حتماً مؤثر بوده و شما تردید نکنید؛ اما به این معنا نیست که کار تمام شده است.»

هر چند که باید گفت، اینطور که پیداست قوه قضائیه عزم خود را جزم کرده تا با نابودی باند‌های سودجویی مانند باند فامیل‌بازی وحید مظلومین، اثبات کند به هیچ وجه حاضر به مماشات درباره تلاطمات بازار کشور نیست و تلاش خود را برای برقراری عدالت انجام خواهد داد، اما نکته اینجاست که در اصل کنترل بازار و بازگشت به روز‌های ما قبل از نوسانات در اختیار دستگاه قضایی نیست.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ صعود تصاویر/ بلایی که تورم ۱ میلیون درصدی سر مردم ونزوئلا آورد مسابقه ماشین‌های دست ساز در اندونزی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دوستان صمیمی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت پنبه دیدنی های امروز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم