امروز: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ -
کد خبر: ۸۸۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
گزارش تیتر امروز از حال و هوای نخستین روز دهه فجر در قائم شهر؛
محسن مقدسی، در 15 خرداد 1354 دستگیر و بخاطر شکنجه زیاد ساواک معلول و جانباز شد.
به گزارش خبرنگار تیتر امروز از قائم شهر، مراسم گرامیداشت ایام اله دهه فجر، با دیدار مدیران دستگاههای اجرایی قائم شهر با امام جمعه این شهرستان صبح امروز آغاز شد.

آیت‌الله علی معلمی صبح امروز در این دیدار با بیان اینکه امروز روز ارادت به ولایت و امامت است اظهار داشت: یوم اله دهه فجر روز قدرتنمایی خداوند متعال است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، همه آنهایی که پیش قدم بودند باید هوشیار باشند، تا مسیر را گم نکنند و از هدف مجاهدت در راه خدا دست بر ندارند.

امام جمعه مردم قائم شهر خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی گفت: این فرصت مدیریت که خداوند در اختیار شما گذاشته است را با صداقت و درستکاری و خدمت به خلق پاسخگو باشید تا هم خدا و خلق خدا از شما راضی باشد.

معلمی در ادامه به انتخابات 7 اسفند اشاره و تصریح کرد: در آستانه انتخابات از ترویج شایعه پرهیز کنیم چرا که دشمن با ترویج شایعه در آستانه انتخابات تلاش می‌کند تا به فضای سیاسی کشور خدشه وارد نماید.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه مردم ما مردم آگاهی هستند و می توانند افرادی را انتخاب کنند که از توانایی لازم بهرمند هستند.

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری در خاتمه اظهار داشت: دشمن می‌خواهد انتخابات را با چالش روبرو کند و ایجاد انتخابات سالم با صلابت نوعی مقابله با دشمن است.

در ادامه فرماندار شهرستان قائم شهر گفت: تیم مذاکره کننده با حمایت رهبری توانست در برابر استکبار جهانی ایستادگی کند.

مهدی محمدی افزود: پیروزی در برجام همه محاسبات دشمنان را بر هم ریخت و آنان را وادار کرد تا توانایی های جوانان ایرانی را بپذیرند.

وی تصریح کرد: دهه فجر، نشان دهنده رشادتها و جانفشانیهای جوانانی است که با رهنمودهای امام راحل شرایط امن جامعه فعلی را برای ما مهیا نمودند.

در ادامه همزمان با مدارس سراسر کشور و به مناسبت سالگرد ورود تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در دوازده بهمن 57،زنگ انقلاب با حضور مسئولین شهرستانی در دبیرستان دخترانه فجر نور قائم شهر نواخته شد .

نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری ضمن تبریک آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی به دانش آموزان و فرهنگیان اظهار داشت: در 12 بهمن 57به دنبال گسترش قیام مردمی، امام قدس سره در پیامی عزم خود را مبنی بر بازگشت به ایران اعلام می دارد و باوجود مخالفت ها و کارشکنی های بختیار، امام پس از پانزده سال دوری از وطن درمیان استقبال پرشور مردم قدم به خاک این سرزمین گذاشت.

آیت اله علی معلمی اظهار داشت: بعد از ورود امام، با رشادتهای جوانان ایرانی که امام و مرید خودشان را بیش از همیشه در کنار خود دیدند با راهپیمایی های گسترده توانستند بالاخره در روز 22 بهمن 57 انقلاب اسلامی ما را به پیروزی برسانند.

وی از دانش آموزان خواست تا از این فضای آرام بوجود آمده استفاده نمایند و در جهت اعتلای فرهنگ و اهداف عالیه انقلاب و ایران بکوشند.

گفتنی است در ادامه امام جمعه و فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان قائم شهر در منزل یکی از جانبازانی که در ایام انقلاب دستگیر و مجروح شد حضور یافتند و جویای حال وی شدند.

به گزارش تیتر امروز، محسن مقدسی، در 15 خرداد 1354 دستگیر و بخاطر شکنجه زیاد ساواک معلول و جانباز شد.

وی که جانباز 30 درصد بوده و 44 ماه در زندان سیاسی رژیم پهلوی محبوس بود در آبان 1357 از زندان ساواک رهایی یافت.


گزارش: رضا متانی

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
تولید کنند انواع رنگ های صنعتی، ساختمانی و اتومبیلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت