امروز: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۸۸۳۴۶
۰۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
محمد اسلامی صبح امروز در نشست خبری خویش با اعلام اینکه هر نقطه ای از استان که باید منطقه آزاد باشد مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان را نیاز دارد، گفت: جایی که منطقه آزاد انتخاب می‌شود باید دارای اراضی ملی باشد که در هیچ نقطه استان بجای شرق مازندران اراضی ملی نداریم.

به گزارش تیتر امروز محمد اسلامی صبح امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران به مناسبت هفته دولت با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در سالن اجتماعات شهدای استانداری، اظهار داشت: از خداوند متعال بخواهیم آنگونه که او از ما انتظار دارد راه سعادت و رستگاری را طی کنیم.

وی افزود: یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، انقلاب و شهدای دولت خصوصا شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم که این دو شخصیت ارزشی با ایمان راسخ و با عشق سراسر تعهد و وفاداری به امام و انقلاب جان خود را در این راه هدیه کردند و با شیوه زندگی و میریتی که از او خود به یادگار گذاشتند برای ما نشانه‌های ملموسی را ایجاد کردند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه خدمتگزاری بی منت و ساده زیستی از شاخصه‌های اصلی شهیدان رجایی و باهنر بوده است، تصریح کرد: سیره، منش و روش شهدا و خدمتگزاران واقعی نظام را در هفته دولت یادآوری تا پیرو واقعی و راستین راه و سیره باشیم.

اسلامی با بیان اینکه اکنون ایران اسلامی در دوران رشد و بالندگی بسر می‌برد و این استان مملو از نیروهای جوان ارزشی بوده که در حوزه رسانه و خبرنگاری فعالیت دارند، افزود: شور و تعهد که اصحاب رسانه نسبت به فعالیت‌های در صحنه بودن بسیار ستودنی بوده و با نیات خالصانه رسانه‌ها حقایق و واقعیات را به تصویر بکشند و نسبت به آگاه‌سازی مردم اقدامات شایسته ای برای توسعه استان صورت دهند.

وی با اعلام اینکه در حالی 40 امین سال انقلاب اسلامی را سپری می‌کنیم که دشمنان قسم خورده نظام با اتحاد آشکار و هزینه‌های هنگفت می‌خواهند مردم را از انقلاب و نظام اسلامی جدا کنند، گفت: استکبار جهانی به دنبال ایجاد بدبینی و باور غلط ناکارآمد جلوه دادن انقلاب اسلامی است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه زمینه‌های جذب سرمایه‌گذاری در مازندران طی سالهای دولت تدبیر و امید فراهم شده است، افزود: عدم نگاه یکپارچه در گذشته موجب شده تا احساب متفاوتی نسبت به توسعه استان ایجاد تا استان توسعه یافته نشود.

اسلامی با بیان اینکه نقشه توسعه و تعالی مازندران را در اتاق فکر مازندران تبیین و تشریح کردیم، تصریح کرد: در این اتاق فکر می‌خواهیم نقشه توسعه و تعالی استان را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران، نقشه توسعه استان در 50 سال آینده ترسیم شده است، گفت: مازندران با این سند به گامهای توسعه و تعالی دست خواهد یافت.

استاندار مازندران با بیان اینکه توسعه در مازندران باید به صورت مردم محور شکل بگیرد، گفت: سازندگی شایسته و بایسته که زیبنده مردم مازندران بوده با اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری به منصه ظهور و بلوغ برسد.

وی با بیان اینکه 545 طرح پروژه با اعتباری معادل چهار هزار و 192 میلیارد تومان در هفته دولت امسال در مازندران بهره‌برداری خواهد شد، افزود: 27 پروژه با اعتباری بالغ بر 286 میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد شد.

اسلامی با تاکید بر اینکه عدم توقف فعالیت ادارات استان در حوزه سرمایه‌گذاری و رفع موانع سرمایه‌گذاری از شاخص ترین اقداماتی بوده که در 9 ماه اخیر در استان مشهود بوده است، گفت: بیشترین پروژه افتتاحی هفته دولت در نور، آمل، بابل، ساری برنامه‌ریزی شده است.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوالات خبرنگاران استان در مورد سفر اخیر هیئت ولگاگراد روسیه به مازندران اظهار داشت: ظرفیت‌های اقتصادی مازندران و ولگاگراد روسیه با سفر دو طرف هیئت‌های اقتصادی تقویت خواهد شد.

اسلامی با بیان اینکه هدفگذاری سه میلیارد دلار در مازندران به صورت سالانه باید در مازندران محقق شود، تصریح کرد: موانع پیش روی صادرات محصولات تولیدکنندگان مازندران را رفع خواهیم کرد.

وی با ابراز تعجب از برخی موضع‌گیری‌ها و نوشته‌ها در رسانه‌ها در مورد تعیین تکلیف منطقه آزاد در مازندران، گفت: آیین نامه تبیین کننده منطقه آزاد و منطقه ویژه بوده و زمانی که صبحت از کارشناسی می‌شود باید قانون و آئین نامه با یکدیگر منطبق شوند.

استاندار مازندران با بیان اینکه نگاه محلی به منطقه آزاد نمی‌توان صورت داد، افزود: هر نقطه ای از استان منطقه آزاد باشد هنوز مدنظردولت نیست.

وی با اعلام اینکه هر نقطه ای از استان که باید منطقه آزاد باشد مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان را نیاز دارد، گفت: جایی که منطقه آزاد انتخاب می‌شود باید دارای اراضی ملی باشد که در هیچ نقطه استان غیر از شرق مازندران اراضی ملی نداریم.

اسلامی با بیان اینکه افرادی که منطقه آزاد را در مناطق مختلف پیشنهاد می‌کنند به عمق نیازهای مردمی توجه کنند، تصریح کرد: باید سرمایه‌گذاری در استان صادرات گرا باشد تا از ظرفیت قانون مناطق آزاد تجاری استفاده و بتوانیم در شتاب بخشی صادرات محصولات و شکوفایی اقتصادی موثر واقع شویم.

استاندار مازندران با اشاره به اظهار نظر غیرکارشناسی برخی افراد در مورد منطقه آزاد، افزود: باید در مورد منطقه آزاد اظهارنظرها اصولی و بر اساس توسعه استان باشد.

وی با بیان اینکه معدل سنی مدیران استان را کاهش دادیم، تصریح کرد: با خط کشی و اره کردن نمی‌توانیم مسائل استان را روانسازی کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه اولویت نخست این است که باید نیرو وزارت کشوری جذب کنیم و مجبور باشیم نیرو از دستگاه استانداری نداشته باشیم از سایر ادارات دولتی نیرو جذب خواهیم کرد.


مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم