امروز: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۸۶۰۷۹
۰۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
حالا این جوان بخت برگشته می دود، دلار هم می دود، قیمت ها نیز همچنان می دوند اما جوان با پای برهنه و پر از زخم هرگز بر دلاری که سوار بر اسب تیزرو شده نمی رسد، درکنارش قیمت ها مانند سایه جلوتر از دلار حرکت می کند و جوان همچنان پاهایش زخم می شود.


تیتر امروز/ در آستانه 30 سالگی رسیده بودم، کم کم گرد پیری روی وجودم حس می شد، با وجود نبود شغل مناسب و همه سختی هایی که استخوان خورد می کند تصمیم گرفتم ازدواج کنم، نه دیگر توان صبر کردن برای بهتر شدن اوضاع در من وجود داشت و نه امکان ندید گرفتن شرایط وخیم جامعه.

شرایطی که روز به روز وخیم تر می شد و هر روز محکم تر تیشه به ریشه امید جوانان کشور می زد توان از هر انسان تلاشگری سلب می کرد، چون امتیازات و شرایط مناسب برای ژن خوب ها اهالی ارتباط پدید می آید و بی کس هاتنها شاهد جولان همین افراد هستند که چگونه فندک زیر دلار 10 هزارتومانی روشن می کنند.

مثالی هست که میگوید « شاید کلید درهای قفل شده با تو نباشه اما امید هست» ، همین مثال کافی ست تا یک مدت دیگه فقط زنده باشیم نه اینکه زندگی کنیم.

یک جوان که یک دهه از عمرش در سخت ترین شرایط ممکن سپری شد آن هم در کشوری پر از منابع حالا وارد دهه 30 زندگی خود شده و دیگر تنها نیست، حالا تمام آن آرزوهای شیرین که خیلی هم رویایی نیست برای دو نفر شده، دو نفری که در همین کشور بارها توسط مسئولین تشویق به ازدواج شدند، اما تنها تشویق، نه کمکی، و نه دست یاری مسئولی را پشت خود حس نکردند.

همه چیز برای آنها سخت بود، خریدهای عرف دوران نامزدی ، هزینه عقدو هزاران هزینه ای که لازم الجرا است سخت و کمر شکن بود اما امکان داشت تا در مبارزه با این غول مرحله اول موفق شویم و چند دفترچه قسط به داراییمان اضافه شود.

اما حالا وضع فرق کرده، افسار اقتصاد از دستان دولت خارج شده یا خارجش کردند، تحریم های آمریکا همین روزها اجرایی می شود، جنگ لفظی بین مقامات ایران و آمریکا بالا گرفته و همه اینها کافی بود تا سکه به 3500000 تومان برسد، همه اینها کافی بود تا دلار افسار پاره کند و بشود 10000تومان و احتمالا بیشتر هم می شود.

حالا این جوان بخت برگشته می دود، دلار هم می دود، قیمت ها نیز همچنان می دوند اما جوان با پای برهنه و پر از زخم هرگز بر دلاری که سوار بر اسب تیزرو شده نمی رسد، درکنارش قیمت ها مانند سایه جلوتر از دلار حرکت می کند و جوان همچنان پاهایش زخم می شود.

گویی دستی برای یاری این جوان نیست، فروشنده میگوید نداریم، شاید دارد و نمی فروشد تا در آینده بیشتر سود ببرد، آن یکی می گوید دیروز قیمت بخچال 8 میلیون بود، امروز شد 10 میلیون و فردا بیشتر هم می شود. جوان همچنان پاهایش زخم می شود.

روحانی می گوید با دم شیر بازی نکنید، کیهان تیتر می زند موشک های یمین در قلب ابوظبی، تدبیر نیست ، قیمت ها باز هم می دود و جوان پاهایش زخمی تر از قبل می شود.

نه تاب ماندن در جوان بخت برگشته وجود دارد و نه پای گریز، شاید این جنگ های لفظی و این خرابی های اقتصادی سال ها ادامه پیدا کند اما فرق است بین جوان بی کسی که هررزو پاهایش زخمی می شود و عرق شرم از جبینش می چکد با جوانی که وصل است و برایش فرقی ندارد دلار 1000 تومان است یا 10000تومان به هر حال برای خودنمایی فندک زیرش می گیرد و دودی به پا می کند.

آقای مسئول حواست به جوانان کشورت هست؟ اگر رویی برگردانی خواهی دید آنهارا که نداری به دارشان کشیده و نا امیدی مجنونشان کرده، سال ها با شعار ها و وعده های تکراری نوید آینده ای بهتر را داده ایم اما آن آینده کی هویدا می شود؟ تدبیر کی خودش را نشان می دهد ؟

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم