امروز: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۸۵۸۰۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
در گفت و گو با تیترامروز
نماینده اسبق مجلس درباره پیش‌نویس لایحه شفافیت که اخیرا از سوی «مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری» منتشر شده، گفت: مراکز حکومتی باید در تمامی ابعاد، رابطه‌ای شفاف و روشن با ملت برقرار کنند. این موضوع در کشوری که حاکمیت از آن مردم است، ضروری می‌نماید. بی‌تردید تمامی مسئولان، اعتبار خود را از انتخاب آزاد مردم به دست می‌آورند.

حسین انصاری‌راد در گفت و گو با تیترامروز افزود: مسئولان باید اعتماد مردم را داشته باشند که لازمه این امر، شفافیت سازمانی، اداری، اطلاعاتی موسسات عمومی و همچنین ارتقای شفافیت در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، قضایی، امنیتی و دفاعی است. از سوی دیگر، ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. جماران نوشت؛ وی گفت: تمامی بخش‌هایی که در این پیش نویس آمده است، باید شفاف باشند. یعنی هرگونه ابهامی، زمینه سوءفهم و استفاده را فراهم می‌آورد. لذا باید یک حکومت مردمی برآمده از خواست و اراده مردم، حسابش در این بخش‌ها شفاف و روشن باشد. این لایحه به این امر می‌پردازد و در همین راستا تهیه شده است، اما یک مسأله دیگر هم هست که به رابطه ما با جهان بازمی‌گردد. رابطه با کشورها، بانک‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و سازمان ملل از اهمیت بالایی برخوردار است.

این چهره اصلاح طلبب تاکید کرد: اگر کشوری بخواهد رابطه‌ای سالم و مسالمت‌جویانه و توام با صلح و همزیستی داشته باشد، باید در تمامی معاملات و اقداماتی که در خارج از مرزهای کشور انجام می‌دهد، شفاف باشد تا بتواند با جهان به صورت متعادل و صحیح، معاشرت و ارتباط داشته باشد و جریان کشور را به صورت درستی پیش ببرد. امروز ما در دورانی بسر می‌بریم که هیچ کشوری نمی‌تواند خود را از دنیا جدا کرده و مدعی شود که کاری با جهان ندارد و در داخل کار خود را انجام می‌دهد.

حسین انصاری راد در پایان اظهاراتش موکدا تاکید کرد که در بحث رابطه با نظام بین الملل باید قرار را بر تعقل گرایی گذاشت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم