امروز: ۳۱ تير ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۸۵۷۴۰
۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
جنگ پنهان بین دو نماینده مردم قائمشهر و سوادکوه در مجلس با نطق سید علی ادیانی و پاسخ عبدالله رضیان وارد فاز جدیدی شده است و شاید از این پس شاهد جنگ آشکار باشیم.


تیتر امروز/محمدرضا پوررمضان؛  سید علی ادیانی و عبدالله رضیان دو نماینده حوزه انتحابی قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ می باشند. دو نماینده از ابتدا شروع مجلس دهم حداقل در ظاهر دو رفیق شفیق بوده اند که برای منافع منطقه پاشنه ها را ور کشیده بودند.

عده ای معتقد بودند ادیانی به دلیل داشتن تجربه مجلس و همچنین قدرت بیانش سرپرستی نمایندگی منطقه را در اختیار گرفته و رضیان تنها به عنوان نیروی کمکی هرجا نماینده بلند قامت حضور داشته باشد ظاهر می شود.

شاید بعد از مجلس ششم و نمایندگی غلام رضا گرزین و ولی اله رعیت دیگر حوزه انتخابیه قائمشهر و سوادکوه از همدلی موثر بین نمایندگانش محروم شده و پس از آن تنها قیافه همدلی در نمایندگان وجود داشت اما در باطن جنگی پنهان شعله ور بود.

درست است که ادیانی در دور دوم به مجلس راه پیدا کرد اما تلاش کرد تا جلوتر از نماینده اول منطقه ادارات را با خود همسو کند، اما پس از مدتی رضیان نیز وارد گود شد تا تلاش کند برخی مدیران و روسای ادارات از بلیط او صاحب منسب شوند.

از جنگ پیدا و پنهان این دو نماینده گهگاهی شعله ای بر می آمد اما اخیرا شیپور جنگ بین ادیانی و رضیان دمیده شده تا پس از این تنش میان این دو علنی تر در منطقه دیده شود.

ماجرا از آنجایی شروع شد که آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر مراسمی برگزار کرد و اقدام به تجلیل از یکی از مشاهیر قائمشهری می کند . مراسم پایان می پذیرد اما مراسمی دیگر که شاید مراسم نبرد بین دو نماینده همین حوزه باشد آغاز می شود و شیپور جنگ را ادیانی می دمد.

علی ادیانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش در این باره توضیح داد: اخیرا در شهرستان قائمشهر در مجلسی که مرتبط با آموزش و پرورش بود فردی که باید به ظاهر تجلیل می‌شد عامدا و عالما با نماد طاغوت و رژیم طاغوتی در آن مجلس حضور پیدا می‌کند و با ادبیات موهن ارزش‌های انقلاب و شهر را مورد توهین قرار می‌دهد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در آن جلسه دو مرتبه پرچم شاهنشاهی برافراشته می‌شود و مسئول این مراسم بعد از رویت همه این مسائل متاسفانه هنگامی که پشت تریبون قرار می‌گیرد از این عنصر تمجید می‌کند که این موضوع موجب جریحه‌دار شدن احساسات نیروهای ارزشی و اعتراض نیروهای انقلابی شده است

ادیانی بیان کرد: انتظار داریم که آقای وزیر به خوبی به صورت انقلابی و محکم با خاطیان برخورد و آنها را عزل کند. آنهایی که مخفیانه یا به صورت علنی از این موضوع حمایت می‌کنند دقت لازم را داشته باشند که بحث جریان سیاسی نیست بلکه بحث بر سر انقلاب و ارزش‌های انقلابی است. هر فردی بخواهد از خط قرمز نظام عبور کند همه باید بایستیم و این موضوع را اصلاح کنیم. به بعضی‌ها هشدار می‌دهم در این خصوص اقدام لازم را انجام دهند..

در همین پاراگراف بالا ادیانی یک مرتبه می گوید « آنهایی که مخفیانه از این موضوع حمایت می کنند » و کمی بعدتر گفت « به بعضی ها هشدار می دهم » اینجا مشخص است که ادیانی به فردی اعلام جنگ می کند و یا حداقل قصد قدرت نمایی مقابل او را دارد.

عده ای در حدس و گمان احتمال می دانند که فرد مورد نظر عبدالله رضیان باشد چراکه رئیس فعلی آموزش و پرورش قائمشهر به رضیان نزدیکتر است.

اندکی بیش نگذشت که رضیان خود در مقام پاسخ گویی برآمد.

عبدالله رضیان در نشست علنی (چهارشنبه، 3 مردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با اشاره به اینکه در دو جلسه گذشته مجلس مطالبی در خصوص توهین به نظام در همایشی در شهرستان قائمشهر مطرح شد که تلویحا نسبتی به بنده داده شده است، گفت: براساس ماده 75 آیین نامه مجلس باید اذعان کرد تریبون امانت ملت است از این رو خطای سهوی در خصوص موضوع ذکر شده رخ داده بود و دستگاه امنیتی نیز این موضوع را گزارش دادند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر با مدیر شهرستانی میانه خوبی نداریم نباید آن را نکوهش کنیم، اظهار کرد: در این بین اگر رخدادی بود حتما امام جمعه شهرستان دلسوزتر از بقیه افراد است و با این موضوع برخورد می کرد؛ باید شفافیت و صداقت را در کارهایمان لحاظ کنیم..

رضیان نیز در نطق خود از عدم ارتباط دوستانه ادیانی و رئیس آموزش و پرورش قائمشهر خبر داد و با پاسخگویی خود در همان روز نشان داد که او هم برای نبرد اماده است .

علیرغم همه تلاش های ما برای گفتگو با مهران شریفی رئیس آموزش و پرورش قائمشهر اما موفق به انجام این کار نشدیم .

کلیپ نطق ادیانی در این خصوص بازتاب گسترده ای داشت، در ادامه به بخشی از نظرهایی که در پیج اینستاگرامی سید علی ادیانی توسط مردم همان حوزه درج شده اشاره می کنیم.

کاربری به نام شبنم نوشت: « جناب دکتر ما شما رو به نمایندگی از مردم شریف انتخاب کرده و به شما رای دادیم تا در راه جلوگیری از فساد مالی گام بردارید و این خواسته ماست منتخب محترم.وظیفه شما تسریع بخشیدن به برپایی مجدد کارخانه جات و ایجاد شغل و پایین آوردن نرخ بیکاری و تورم هست،شما باید صدای ما مردم را برسانید و این تذکر شما با خواست ملت مغایرت ندارد و در مسیر های انحرافی گام بر ندارید،لاکن اینکه اگر شما در مسیره ایجاد اشتغال و جذب کار آفرین گام بردارید فساد برچیده خواهد شد.خواهشمند است از تایم خود به عنوان نماینده ما بر کرسی پارلمان نهایت استفاده را برده نه با این سخنرانی های خلاف خواسته های مردم شریف حوزه انتخابیه سوادکوه،قائمشهر،جویبار،سیمرغ. »

کاربری دیگر که خود را از طرفداران ادیانی می داند نوشت: « بنده به عنوان طرفدار دو اتيشه اقاي دكتر ،هيچ توجيهي واقعاًبراي اين تذكر اقاي دكتر در مجلس اون هم در اين شرايط مملكت كه انتظار تذكر در مورد مسايل بسيار مهمتري و پرداختن به مسايل اساسي تري ميرفت پيدا نكردم »

یکی دیگر از کاربران به انتقال ادیانی از وزارت آموزش و پرورش به وزارت نفت انتقاد کرد و نظر خود را اینگونه شروع کرد : « شما اگر به وزارت آموزش و پرورش علاقه داشتيد پس چرا به وزارت نفت انتقال دائم گرفتيد؟ بهتر هست كه بجاي اين مسائل به فكر دغدغه هاي مردم اعم از اقتصاد و اشتغال و معيشت بپردازيد، اميدوارم با تصويب قانون منع بكارگيري بازنشستگان شاهدظهور مديران تازه نفس و جوان و باافكار نو باشيم »

کاربر دیگری که اقدام به ثبت نظر خود کرده بود در خصوص مراسم آن روز نوشت : « آقاى برومند تو نود سالگى از مفاخر شهر ما هستند كه علاوه بر علم و عقل از مال خودشون انفاق كردند به شهر ما ! چون كروات زده و دوتا حرف زده كه به مذاق دبير دينى سابق ما خوش نيومده دليل نميشه اين همه جنجال راه بندازند ايشون »

یکی دیگر از کاربران با انتقاد از عدم اجرا شدن وعده های انتخاباتی سید علی ادیانی نوشت : « انتخابات در مسجد جامع شیرگاه میگفت من زنگ اشباع تراورس شیرگاه رو به صدا در میارم پس چی شد تو که انقلابی بودی چه امتیازی بهت دادند تا واسه مردم شهر خودت خرج کنی ،آقای ادمین مرد نیستی برای ادیانی نخونی ایشون و حتی خودتون و آقایان دفتر مرکز نشین خوب بنده رو می شناسید ،دیگه چیزی به تاریخ انقضا تون نمونده ،فقط اشتباهم خون جگر خوردنم و درگیری های فیزیکی بود که به خاطر ایشون خرج کردم »

در تمام نظرات درج شده در پیج ایسنتاگرامی سید علی ادیانی هیچ کامنتی در حمایت از این مواضع آقای ادیانی دیده نشد و عموم مردم مشکلات دیگر را در اولویت می دانستند.

حال ذکر چند نکته اهمیت خواهد داشت.

نکته اول: فراموش نکنید که آموزش و پرورش قائمشهر به علت اختلاف نظر های شما دو نماینده محترم 6 ماه بدون رئیس اداره می شد و دامنه اختلافات شما به پشت درهای وزیر آموزش و پرورش رسیده بود، عالی ترین نهاد آموزشی و تربیتی در کشور چرا باید وارد بازی های سیاسی شود و روسای آن مطلوب نمایندگان باشد ؟ حال که این اتفاق خود رئیس آموزش و پرورش را نیز شوکه کرده است چرا باید از فرصت بهره بگیریم و برای پیاده سازی برنامه های خودمان لباس رزم بپوشیم ؟ آیا این است رسالت نمایندگی ؟

نکته دوم : آیا در شرایطی که همه مردم به خصوص مردم همین منطقه زیر فشار مشکلات اقتصادی کمر خمر کرده اند ضرورت داشت که اتفاقات رخ داده در یک مراسم کوچک از تریبون مجلس فریاد زده شود ؟ آیا جار زدن اتفاقات کوچک شهری که هیچ آسیبی به منافع ملت وارد نیاورده بود آن هم با بزرگ نمایی در مجلس و رساندن آن به گوش دولت در جهت حل مشکلات مردمی بوده یا صرفا برای قدرت نمایی ؟

نکته سوم: شاید اگر ارتباط سید علی ادیانی با رئیس آموزش و پرورش قائمشهر ارتباط حسنه ای بود اکنون چنین نطقی از تریبون مجلس بر نمی خواست، مردم از موکلین خود انتظار دارند که به جای قدرت نمایی و دغدغه های حزبی به مشکلاتشان رسیدگی شود.

نکته چهارم که شاید بهتر بود نکته اول باشد رفتار بهروز برومند است ، برومند نابغه نود ساله ای است که بیشتر عمرش را صرف خدمت به مردم کشورش کرده، هم با کمک تخصصش و هم با اهدا امولش تلاش کرده تا گوشه ای از رنج مردم شهرش را بکاهد، بارها رسانه های کشور با او مصاحبه کردند و در مراسمات از او تجلیل به عمل آوردند اما هیچ وقت گفته ها یا رفتار برومند توسط هیچ نماینده ای اینگونه جار زده نشد تا بحران منطقه ای شکل بگیرد، استفاده از شمایل حکومت پهلوی را اصلا تایید نمی کنیم و این رفتار برومند را بر خلاف جریان انقلاب و ارزش های انقلاب می دانیم اما پدر نفرولوژی مدرن ایران آنقدر خدمت به کشور کرده که اینگونه رفتار او را که آسیبی به کسی وارد نکرده ندید بگیریم، او نه سیاسی است و نه پست و منسب دولتی دارد، از این رو نمی توانیم او را مجبور به رفتار مورد پسند خودمان بکنیم، بدون شک شمایل کوچک روی یقه کت این استادِ پیر از چشمان خیلی ها دور ماند اما با این هیاهو همگان متوجه شدند و ناخواسته بهره تبلیغاتی از این اتفاق کوچک انجام شده است.

سخن آخر : مردم منطقه ما و این حوزه انتخاباتی بزرگ بیش از هر چیزی نیاز به همدلی بین نمایندگانشان را دارند تا گوشه ای از مشکلاتشان به گوش دولت برسد و باری از دوششان بر داشته شود، جنگ بین نمایندگان برای امیال سیاسی یا قدرت نمایی با شعار ها و وعده های انتخاباتی نمایندگان فاصله دارد و این را فراموش نکنیم که مردم چرا به منتخبانشان رای داده اند. لطفا به جای پوشیدن لباس رزم مقابل یکدیگر پاشنه هارا ور بکشید برای مقابله با هزاران مشکل موکلانتان در قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ.

دکتر بهروز برومند از بزرگان پزشکی معاصر ایران است. او را پدر نفرولوژی مدرن ایران می‌نامند. وی نخستین پزشکی است که در سطح آسیا بورد نفرولوژی گرفت


مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
0
0
شما دو نفر بايستي پاسخگوي حمايت از بي تدبيري بي كفايتي و بي لياقتي مديرعامل ابفاي شهري باشيد...ما شما رو از قطار مجلس و صندلي سبزش پياده خواهيم كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
0
0
دعواهای بی حاصل....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
0
0
یه مشت مفت خور نه بیشتر
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم