امروز: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ -
کد خبر: ۸۴۸۷۶
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری بابل مطرح کرد
مرمر فیروزپور گفت: طرح تصفیه شیرابه به روش نانو توسط واحد فنی دانشگاه نوشیروانی مطرح و طی ۴ ماه اخیرتصفیه خانه در حال فعالیت است.
به گزارش تیتر امروز به نقل از ایسنا، مرمر فیروزپور با بیان این که طرح تصفیه خانه شیرابه در مرکز تصفیه زباله شهرداری ساری اجرا شده و با یکسری تغییرات و به روز شدن طرح طی چند ماه اخیر در بابل در حال اجرا است، اظهار کرد:تصفیه خانه شیرابه طی چهار ماه اخیر در این شهرستان و از سوی محققان دانشگاه نوشیروانی بابل به بهره برداری و اجرا رسیده است.

وی افزود: ناظر عالیه این پروژه، دانشگاه تهران بوده و تا به امروز تصفیه شیرابه به همان صورتی که در طرح اولیه به ما اعلام شده بود در حال انجام و خوشبختانه مورد تایید نیز بوده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری بابل با اشاره به این که سال ۹۳ با دانشگاه نوشیروانی در مورد اجرای طرح تصفیه شیرابه قرارداد بسته شد، خاطرنشان کرد: ۳ سال پروسه اجرای طرح به دلایلی متوقف و پس از اعمال نظر بازرسی و انتخاب دانشگاه تهران به عنوان ناظر، اجرای طرح در سال ۹۶ عملیاتی شد.

فیروزپور تصریح کرد: تصفیه خانه به صورت روزانه در حال فعالیت بوده و عملکرد مثبتی داشته است؛ با توجه به این که این پروژه در بابل جواب داده است، مطمئنا در سایر شهرها به دلیل شرایط اقلیمی تقریبا یکسان در مازندران، این طرح عملکرد خوبی خواهد داشت.

وی با بیان این که شیرابه ها پس از تصفیه وارد رودخانه های پایین دست شده و در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: برآورد هزینه های اجرای طرح در بابل در سال ۹۳ و با مبلغی حدود یک میلیارد تومان بوده است اما به دلیل این که این پروژه در سال ۹۶ اجرا شد؛ طبیعی است که در انجام هزینه ها با توجه به گذشت زمان یک سری تغییرات حاصل شود.

فیروزپور در ادامه بیان کرد: ما با یک هزینه بسیار مناسب این طرح را به مرحله اجرا رساندیم اما با وضعیت کنونی تحریم ها و شرایط بد اقتصادی اگر دانشگاه دیگری بخواهد این طرح را اجرایی کند، مطمئنا هزینه بسیار سنگینی خواهد داشت؛ زیرا بخشی از تصفیه خانه، تولید داخلی نبوده و قطعات آن باید از خارج از کشور تهیه شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شهرداری بابل با تاکید بر این که این طرح در تمامی مکان ها قابل استفاده و با توجه به شرایط اقلیمی محیط هزینه ها برآورد می شود، گفت: تصفیه خانه شیرابه ها یک تکنولوژی به روز بوده که در همه جا و برای همه قابل استفاده است؛ طی ماه های اخیر از شروع فعالیت و اجرای طرح تصفیه خانه شهر بابل روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ تن کاهش زباله داشته ایم، در این روش زباله ها تفکیک می شود و با انجام این کار قدمی در راستای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست با حفظ سلامت مردم بر می داریم.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
تصویر کرونا در ۱۰عکس تاثیرگذار دنیا پسربچه‌ای که سپر بلای خواهرش شد کرونا در کره‌شمالی؛ «اون» ماسک نمی‌زند دریاچه‌ای به رنگ صورتی دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی نقاشی جورج فلوید روی دیوارها نامزد‌های بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ جایزه خرس‌طلایی برای فیلم «شیطان وجود ندارد»
صدای «ابی» سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد؟! صحبت‌های دانشجویانی که امروز از چین برگشتند نصیریان: وقتی مهرجویی گفت بیا، دویدم رفتم / فیلم فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم