امروز: ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۸۴۲۱۸
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
مدیرمنطقه ویژه اقتصادی و بنادر و دریانوردی امیرآباد مازندران گفت که این همایش 2 روزه در 6 محور بررسی نقش بنادر و کیفیت خدمات، بررسی قوانین بنادرونقش آنها در توسعه و کاهش صادرات، وضعیت سیاسی کشور روسیه و غرب، سرمایه گذاری بنادر شمالی و توسعه پایدار پیگیری می شود.
به گزارش تیتر امروز ، سیاوش رضوانی روز چهارشنبه در همایش بین المللی صادرات از مسیر دریای خزر در ساری افزود : باید این همایش موجب بهره گیری بهتر از ظرفیت های بنادر شمالی کشور شود و این کار علاوه بر تامین زیرساخت ها نیازمند تنوع کالاهای صادراتی است.
وی اضافه کرد : در حال حاضر به دلیل علاقه مندی که به خرید کالاهای ایرانی در کشورهای حاشیه خزر وجود دارد، زمینه برای توسعه صادرات از بنادر استان های شمالی به این کشورها فراهم است.
وی خاطرنشان کرد : در سال گذشته 500 هزار تن کالای غیر نفتی از بنادر شمالی کشور ( امیرآباد، نوشهر وانزلی) به کشورهای حاشیه خزر صادر شد که بیشترین صادرات مربوط به بندرامیرآباد در شرق مازندران بود.
وی اظهارداشت : در بهار سال جاری نیز 225 هزار تن صادرات از این بنادر به کشورهای حاشیه خزر انجام شده است که 60 درصدش مربوط به بندر امیرآباد است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی و بنادر و دریانوردی امیرآباد مازندران افزود : با تعامل خوبی که بین بنادر کشورهای حاشیه خزر و استان های شمالی وجود دارد، این بنادر نیز در تلاش برای توسعه زیرساخت های خود برای صادرات هستند.
رضوانی اظهارداشت : پیش بینی می شود با برداشتن برخی موانع پیشرو و تامین زیرساخت ها بنادر کشورهای حاشیه خزر میزان صادرات در سال های آینده از بنادر شمالی به کشورهای حاشیه خزر افزایش چشمگیری داشته باشد.
**** اتصال بندرامیرآباد به شبکه سراسری تا پایان سال جاری
رضوانی افزود : در حال حاضر بندر امیرآباد به عنوان تنها بندر استان های شمالی دارای زیرساخت اتصال به شبکه ریلی است که این زیرساخت تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی راه اندازی سامانه الکترونیکی جامع بنادر، رونمایی از تمبر نخستین همایش بین المللی از مسیر دریای خزر و تفاهمنامه بین بندر امیرآباد و انزلی را از برنامه های ویژه این همایش اعلام کرد.
در این همایش سفیر ترکمنستان در تهران، معاونان سفیر قزاقستان و ازبکستان در تهران نیز حضور دارند.
همچنین کارشناسان حدود 14 کشور خارجی از جمله عراق و افغانستان نیز به این رویداد بین الملی دعوت شدند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ صعود تصاویر/ بلایی که تورم ۱ میلیون درصدی سر مردم ونزوئلا آورد مسابقه ماشین‌های دست ساز در اندونزی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دوستان صمیمی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت پنبه دیدنی های امروز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم