امروز: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۸۴۲۰۸
۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، کیفیت آب خروجی از سد گتوند را بسیار ایده آل توصیف کرد و گفت: «انتساب شوری آب خوزستان به سد گتوند کاملا غلط است».
خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، کیفیت آب خروجی از سد گتوند را بسیار ایده آل توصیف کرد و گفت: «انتساب شوری آب خوزستان به سد گتوند کاملا غلط است».

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به مشکلات کم‌آبی در استان خوزستان، اشتباهات مهندسی در ساخت سد گتوند را عامل شوری آب خوزستان اعلام کرده بود.

شوری آب خوزستان ربطی به سد گتوند ندارد

 «محمد حاج رسولی ها» در نشستی خبری، افزود: شاخص ای.سی (EC) آب خروجی از سد گتوند به 600 میکروموس بر سانتیمتر برآورد شده در حالی که میزان این شاخص در آب پایین دست کارون به دلیل رهاسازی پساب صنایع، تخلیه فاضلاب و... به مراتب بیش از آب رها شده از سد گتوند است.

ای.سی (هدایت الکتریکی آب) نشان دهنده میزان املاح هادی موجود در آب است و میزان این شاخص ارتباطی مستقیم با نمک های محلول در آب دارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: امسال به دلیل افزایش کیفیت آب خروجی از سد گتوند، میزان اثربخشی این سد در شوری آب کارون به مراتب کمتر از سال های گذشته است.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: کیفیت آب خروجی سد گتوند در حالی است که EC آب پایین دست کارون به دلیل رهاسازی پساب صنایع و... به مراتب بیش از آب رها شده از این سد است؛ بنابراین شوری آب خرمشهر و آبادان به هیچ عنوان ارتباطی به آب رهاشده از سد گتوند ندارد.

وی انتساب بسیاری از مشکلات به سدسازی ها را جفا به این بخش توصیف کرد و گفت: هیچ کس منکر اشتباه در برخی جانمایی ها نمی شود اما نمی توان منکر اثربخشی این سازه ها در تامین آب شرب شهرها و روستاهای کشور شد.

حاج رسولی ها با تاکید بر اینکه تامین آب در شرایط کنونی به برکت سدها پایدار شده است، گفت: از 172 سد ملی به بهره برداری رسیده، حداکثر 10 درصد جای سوال و ابهام دارد.

نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت چای مسابقات ملی رباتیک و هوش مصنوعی چین تصاویر روز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم