امروز: ۰۵ فروردين ۱۳۹۶ - 08:30:31
کد خبر: ۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۵
جمهوری اسلامی امروز در منطقه حرف برای گفتن دارد و یک نظام سیاسی را عرضه می کند و آن مردم سالاری دینی است که دور رکن اصلی مردم و ارزشهای الهی را دارد.

به گزارش خبرنگار تیتر امروز، آیت اله صادق لاریجانی شامگاه امشب در همایش بزرگ فداییان اسلام که در مسجد جامع شهرستان قائم شهر برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید نواب صفوی با بیان اینکه این همایش یاد شهیدی را زنده نگه می دارد که تکمیل کننده جریان انقلاب بود اظهار داشت: این بزرگداشت احیای تاریخ ملت است و کار بسیار باعظمتی است.

وی افزود: تاریخ این دیار هویت این دیار است و بزرگداشت بزرگان یک قوم موجب یادآوری تاریخ انقلاب خواهد شد.

رییس قوه قضاییه تصریح کرد: دشمنان تلاش می کنند هویت تاریخ ما را کمرنگ نمایند و فرهنگ و ارزش قومی که رنگ و ریشه در تمدن کهن دارد را بی ابهت جلوه دهند.

لاریجانی با بیان اینکه اینکه ملت ما با یک سابقه دیرین تمدنی و خصوصا درخشش تمدن اسلامی همیشه مانع از استعمار شدن توسط فرهنگ های دیگر بوده است ادامه داد: زمانی که تاریخ یک کشور فراموش شود راههای نفوذ و سلطه باز می شود.

وی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده است حرکت شهید نواب صفوی تاثیر بسزایی در جریانهای قبل از انقلاب داشت.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مجاهدان در راه خدا که جانشان را بذل کردند از ملامت ملامت کنندگان نمی هراسند اظهار داشت: خداوند این کار را فضل الهی خود می داند که به هرکسی نمی دهد .

لاریجانی افزود: عده ای در معامله با حق تعالی در بخشش جان خود صبری ندارند و خداوند کسی را که تقوا پیشه کند و طاعات اورا بر هرچیزی ترجیح دهد بنده خوب خویش می داند.

وی تصریح کرد: باید اسطوره های جهاد را گرامی بداریم و نگذاریم یادشان فراموش شود و تاریخ خود را حفظ نماییم.

لاریجانی گفت: متاسفانه برخی در این دوره ها تلاش کردند رژیم منحوس پهلوی را تطهیر کرده و کارهای آنان را خوب جلوه دهند و این امر خطر بزرگی محسوب می شود و ظلم به انقلاب و تاریخ است.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: همانهایی که برای متدینین ما نقشه کشیدند به دنبال فراموش کردن تاریخ ما هستند و آن را تحریف می کنند و سعی دارند تاریخ ساختگی به خورد نسل جدید بدهند.

وی به خودباوری نسل جوان اشاره کرد و افزود: این خودباوری موجب شد تا در علوم مختلف به درجات عالی برسند و مسئله برجام حاصل استقلال و خودباوری است.

لاریجانی با بیان اینکه نفس عرضه کردن یک نظام فلسفی سیاسی در دنیا از نعمات بزرگ انقلاب است اظهار داشت: کسانی می توانند این مهم را بفهمند که از بیرون به این نظام می نگرند.

وی تصریح کرد:انقلاب اسلامی ما مردم سالاری دینی را که یک بدیل فلسفه سیاسی است در دنیا و جهان معاصر مطرح کرده و خوف کشورهای غربی از این نظریه بدیل سیاسی کمتر از خوف از موشکها نیست.

رییس قوه قضاییه افزود: جمهوری اسلامی امروز در منطقه حرف برای گفتن دارد و یک نظام سیاسی را عرضه می کند و آن مردم سالاری دینی است که دور رکن اصلی مردم و ارزشهای الهی را دارد.

لاریجانی در پایان انقلاب را انفجار نور بود و گفت: ما مشکلاتی همچون عدم اشتغال جوانان، رکود در بازار، مشکلات تجارت محرومان و بی سرپرستان را منکر نمی شویم و از مردم و مسئولین می خواهیم تا حد ممکن در رفع این مشکلات کمک کنند.

در ابتدای این مراسم، طاهری دبیر حزب فداییان اسلام استان مازندران ضمن خیر مقدم گویی سخنانی ایراد نمود.

در این مراسم مسئولین لشکری و استانی حضور داشتند.

گزارش : رضا متانی


نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
مخابرات داخلی
شهروند خبرنگار داخلی
عصر ساري داخلي
تعرفه داخلي تبليغات
پيامكي داخل
تلگرام صفحات داخلي
مازند اسپرت