امروز: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۸۱۵۱۴
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۹
به نظر می رسد که دونالد ترامپ بر خلاف اوباما علاقه ای به حل جزء مسائل ندارد و ترجیح می دهد به صورت کلی به حل مسائل بپردازد و مستقیما وارد مذاکره شود.
تیتر امروز/ محمدرضا پوررمضان: به نظر می رسد که دونالد ترامپ بر خلاف اوباما علاقه ای به حل جزء مسائل ندارد و ترجیح می دهد به صورت کلی به حل مسائل بپردازد و مستقیما وارد مذاکره شود.

ترامپ روز سه شنبه در نشست خبری که در سنگاپور برگزار شد و اغلب شبکه های تلویزیونی مهم جهان بصورت مستقیم پخش می شد، گفت: توجه ایران دیگر معطوف به دریای مدیترانه و سوریه نیست و 'اعتماد به نفس آنان کاهش یافته است.'

اکنون تیتر وار به برخی گفته های او میپردازیم:

 کیم جونگ اون مرد باهوشی است؛ باور کردم می‌خواهد شرایط را تغییر دهد
در وقت مناسب به کره شمالی خواهم رفت یا او را به کاخ سفید دعوت می‌کنم
 ایران اکنون متفاوت‌تر از زمانی است که من از توافق خارج شدم؛ فکر نمی‌کنم ایرانی‌ها الان اعتماد به نفس چندانی داشته باشند
امیدوارم بعد از اینکه تحریم‌های بی‌رحمانه ما علیه ایران اعمال شد، بیایند و بر سر توافقی واقعی مذاکره کنند؛ اکنون برای این کار خیلی زود است
حرف های ترامپ در مورد ایران در شرایطی که او باید سرمست از پیروزی در مقابل کره شمالی باشد نشان دهنده این است که او تشنه مذاکرات مستقیم با ایران است.
ترامپ پس از ترک جلسه سران جی هفت اعلام کرد که در آینده او با نخست وزیر کانادا و رئیس جمهور فرانسه مذاکراتی را خواهد داشت، در حالی که ترامپ می توانست در همان اجلاس و در گروه حرفش را بزند و به توافقاتی با این کشورها برسد اما او تمام حرف هایش را گذاشت برای جلسات خصوصی اش.
با کمی رفتار شناسی ترامپ در می یابیم که او بسیار مغرور است، از طرفی او قبلا هم گفته بود که متدد روانی را وارد است که به او در موفقیت در مذاکرات کمک می کند، شاید در ابتدا این حرف ترامپ موجبات خنده مارا فراهم آورد اما پس از مدتی و بررسی چند مذاکره ترامپ با سران کشورها مشخص کرد که او چندان هم ناتوان در عرصه گفتگو نیست.
حالا هم که او آمریکا را به یکی از بزرگترین خواسته هایش که همان خلع سلاح هسته ای کره شمالی بود رساند، کشاندن کیم جونگ اون به سنگاپور و توافق با آن کاری بود که ترامپ موفق به انجام آن شد و حالا او به دنبال مذاکره ای مستقیم با ایران است.
گرچه شرایط کره  شمالی با ایران متفاوت است و سیاست های حاکم در ایران به شدت مخالف گفتگو با آمریکاست اما ترامپ در این مسیر برنامه ریزی کرده است. در کره شمالی سال های گذشته اراده ای برای مذاکره با آمریکا وجود داشت اما ایران از پس از انقلاب به شدت مخالف هر گفتگویی با آمریکا است و این تا حد تابو در کشور پیشرفت کرد، تاجایی این حسایت ها بالا می باشد که دست دادن ظریف با جان کری در حاشیه مذاکرات برجامی توسط تندروها چنان بزرگ نمایی شد که زخم آن همچنان بر پیکر وزیر امور خارجه حس می شود.
ترامپ امروز مجدانه گفت: امیدوارم که در زمان مقتضی و بعد از آغاز تحریم های بیرحمانه ای که وضع کردیم، آنها بیایند و درباره یک توافق واقعی مذاکره کنند، برای آنکه دوست دارم آنرا انجام دهم اما الان برای این کار خیلی زود است.
اکنون به نظر می رسد ترامپ پس از توافق با کره شمالی به دنبال مذاکره ای مستقیم بدون دخالت سایر کشورها با ایران می باشد. در حال حاضر رویکرد رئیس جمهور آمریکا در قبال ایران مذاکره مستقیم و حل تمامی مسائل است که به نظر نمی رسد به این زودی ها محقق شود اما این بین گزینه دیگری نیز وجود دارد که ترامپ گوشه چشمی به آن نیز دارد و آن گزینه نظامی است.
به هر حال واقعیت این است که اگر مسائل با گفتگو حل نشود زور وارد عمل خواهد شد و درگرفتن یک جنگ نظامی دور از ذهن نیست. بهتر است در این برهه حساس رجال سیاسی متحد شوند و با در نظر گرفتن منافع و آینده ملت اجازه بدهند کار به شکل اصولی پیش برود.
اکنون زمان آن نیست که مسائل را در خیابان و با احساسات حل کنیم چراکه این اصلا راه حل نیست.نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم