امروز: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۸۱۴۰۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
مدیرصندوق بیمه کشاورزی مازندران خبر داد
رضوی نیا از تمدید بیمه تضمین برنج در استان خبر داد.
به گزارش تیتر امروز به نقل از باشگاه خبرنگارن جوان،رضوی نیا مدیر صندوق  بیمه کشاورزی مازندران  با اشاره به استقبال اخیر کشاورزان برای بیمه محصول برنج، گفت: بیمه برنج تا پایان خردادماه تمدید شده است و کشاورزان می‌توانند با مراجعه به مراکز خدمات کشارزی، شعب بانک کشاورزی و شرکت خدمات بیمه‌ای مستقر در شهرستان‌ها به بیمه محصول برنج اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی شامل بیمه عادی و بیمه تضمین تولید برنج است، افزود: پرداخت خسارت به محصول برنج که بر اثر عوامل قهری و طبیعی دچار کاهش تولید در واحد سطح کاهش شده است می‌شود.

رضوی نیا به بیمه تضمین تولید اشاره کرد و گفت: هر عاملی مانند بیماری بلاس و کرم ساقه خوار برنج که سببب کاهش کمی و کیفی محصول برنج شود، مشمول دریافت غرامت می‌شود.

مدیرصندوق بیمه کشاورزی مازندران با بیان اینکه بیمه محصول کشاورزی برنج دو نوع است و شامل بیمه تفکیک واریته بومی و پرمحصول می‌شود، افزود: شرایط پرداخت حق بیمه محصول بومی برای کشاورز از ۶ تا ۹۰ هزار تومان و تعهد دولت برای پرداخت غرامت ۶ تا ۱۰ میلیون تومان است.

وی گفت: بیمه تضمین تولید نیز با واریته برنج پرمحصول با پرداخت حق بیمه ۱۰ تا ۱۰۰ هزار تومان و تعهد دولت برای پرداخت غرامت ۷ تا ۱۱ میلیون تومان است.

وی افزود: بیمه‌های عادی برنج ۴ تن در هر هکتار و برداخت حق بیمه ۶۸۵ هزار تومان برای هر هکتار است.

مدیرصندوق بیمه کشاورزی مازندران گفت: تعهد دولت برای پرداخت غرامت ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از هاکی بازی پوتین تا حواشی نخستین جمعه ماه رمضان دیدنی‌های امروز؛ از جارچی سلطنتی بریتانیا تا جوراب خاص وزیر خارجه آمریکا آیین گل‌غلتان نوزادان در امیریه تصاویر عجیب از ازدواج پادشاه تایلند! حرکات کششی و خمشی نماینده مجلس در صحن (تصاویر) چرا پاپ پای رهبران سودان جنوبی را بوسید؟ دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم