امروز: ۳۰ دی ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۹۵۱۴
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
از فضای سبز شهری به عنوان ریه‌های تنفسی شهر یاد می‌کنند، توسعه فیزیکی شهرهای ایران برخلاف کشورهای پیشرفته همواره با تخریب فضای سبز موجود توام است و گیاهان نیز باید هم پای آجر و سیمان وآهن به عنوان یکی از مصالح معماری در شهرها در نظر گرفته شوند در حقیقت برای تلطیف زندگی خشن و ماشینی امروز باید فضای سبز در شهرها ایجاد شود.

به گزارش تیتر امروز، با نزدیک شدن به تعطیلات تابستانه مدارس و آغاز سفرهای تابستانه باید مسئولان و مشاوران شهری شهری شهرهای خود را به گردشگران معرفی کنند و از نقاط قوت شهر خود برای جذب گردشگر بهره برد و از آنجایی که شرق استان برای گردشگران چندان معرفی نشده به سراغ یکی از مشاوران شهری شرق استان رفتیم تا به بررسی نقاط قوت شهرش بپردازد.
دکتر مسعود آب آذری مشاور در امور شهرسازی مازندران در گفت و گو با تیتر امروز، اظهار کرد: جویبار که در زمان گذشته فضای شهری خوشایند و رضایت بخشی نداشت امروز با همت مهندس یاری شهردار جوان و همدلی خوب اعضای شورای اسلامی شهر در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفت.
وی افزود: مهندس یاری با تشکیل اتاق فکر و استفاده از ظرفیت‌های فکری نخبگان، هنرمندان، ورزشکاران و بهره گرفتن از متفکران اجتماعی و سیاسی  برای برون رفت از وضعیت شهر به تحلیل و بررسی مشکلات شهری پرداخت که در حقیقت تیم مشاوران جوان شهردار  با ایده‌ها و طرح‌های خود توانستند به عنوان سوپاپ اطمینان شهر جویبار عمل کنند.
آب آذری تصریح کرد: جویبار که در گذشته آشفتگی بصری سرسام آور داشت و شهر اصلا جاذبه بصری نداشت امروز با اقدامات خوب مهندس یاری شهردار جوان جویبار شهری چشم نواز و دل انگیز شد.
مشاور در امور شهرسازی مازندران، گفت: بخشی از عملکرد 7 ماهه شهردار جویبار احداث موزه کشتی و مردم شناسی که در آینده این موزه می‌تواند  در کنار سایر ظرفیت‌های جویبار قلب تپنده شهر شود و هویت و غرور شهری را به نمایش بگذارد.
وی بیان کرد: هنر خیابانی که در گذشته در جویبار وجود نداشت اما امروز با ایجاد نورپردازیها و نصب المانها  در رفیوژها و میدان جویبار به سمت شهر آن را زیبا کرد و نصب مجسمه، تندیس، سردیس، فیگور در سبکهای مدرن و پست مدرن می‌تواند جویبار را برای شهروندان و مهمانان
 خاطره انگیز کند که در بخش لنداسکپ مموری (خاطره منظر) هم مهندس یاری توانست جویبار را خاطره انگیز  کند اما هر چند در نصب المانهای شهری باز هم جای کار در جویبار وجود دارد.
آب آذری افزود: در بخش آرشیتکت لنداسکپ _معماری در منظر شهری_ و پیاده رو سازی گامهای خوبی برداشته شد با تلاش شهردار و شورای شهر می‌توان این انتظار را داشت که جویبار درآینده نزدیک  به یک شهر ایده آل می رسد و عملکرد خوب شهرداری می‌تواند به آفرینش شهر زیبا منجر شود هنر مبلمان شهری، هنر شکل دادن به شهرها است و
فضای زشت تبلیغات شهری در خیلی از شهرها به انسانها دهن کجی می‌کند به طور مثال در بسیاری از مکانها مملو از داربست، پوشیده از اعلامیه و شعارهای دیواری است.
مشاور در امور شهرسازی مازندران، یادآور شد: شهرداری جویبار با نصب بیلبوردها، استندها و تلویزیون شهری در بخش تبلیغات محیطی و ساماندهی تبلیغات شهری هم با موفقیت عمل کرد.
وی خاطرنشان کرد: در انگلستان میگویند: "اگر می‌خواهید احترام مدیریت شهری به مردم را درک کنید ببینید در آن شهر چه تعداد نیمکت نصب شده است." این جمله اهمیت وجودی تجهیزات شهری و نگاه محترمانه به شهروندان و گردشگران را نشان می‌دهد با انتخاب خوب انواع طراحی و چیدمان نیمکتها در پیاده روها و پارکها باید به گونه ای باشد که باعث توسعه روابط اجتماعی شود شهرداری جویبار با ایجاد نشیمن شهری با نصب نیمکت به این فضای مکث شهری کمک کرد.
وی تصریح کرد: از فضای سبز شهری به عنوان ریه‌های تنفسی شهر یاد می‌کنند، توسعه فیزیکی شهرهای ایران برخلاف کشورهای پیشرفته همواره با تخریب فضای سبز موجود توام است و گیاهان نیز باید هم پای آجر و سیمان وآهن به عنوان یکی از مصالح معماری در شهرها در نظر گرفته شوند در حقیقت برای تلطیف زندگی خشن و ماشینی امروز باید فضای سبز در شهرها ایجاد شود که شهردار جوان و پرتلاش جویبار با احداث گلخانه بزرگ شهرداری در زمینه برطرف شدن فقر فضای سبز هم گام‌های خوبی برداشت کاشت بیش از 30 هزار اصله انواع درخت و درختچه در حاشیه‌های بولوارها جویبار را به سمت گاردن سیتی (باغ شهر) پیش برده و موجب افزایش سرانه فضای سبز شهری شهروندان جویباری شده که اگر این روند ادامه داشته باشد می‌توان در آینده جویباری سرسبز و با طراوت را به نظاره نشست.
وی ادامه داد: تصمیم گیری با نگاه تخصصی واقع گرا و کلان نگر می‌تواند شهر را روی ریل پیشرفت قطار توسعه قرار دهد و تلاش 7 ماهه و شبانه روزی  مهندس یاری با تیم عمل کننده‌اش موجب چشم نواز شدن سیمای شهری و  تقویت پرستیژ اجتماعی شهروندان جویباری باشد
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم