امروز: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ -
کد خبر: ۷۹۴۳۷
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
معاون زنان و امور خانواده ریاست جمهوری گفت با برخورد های گشت ارشاد مخالف است
خانم ابتکار وقتی قدرت لازم و اراده لازم برای مسدود سازی اقدامات خودسرانه و خشونت آمیز را ندارید مخالفت کردن شما و قول پیگیری دادن هایتان به چه درد می خورد ؟ معاون امور زنان و خانواده دقیقا نقشش چیست و چقدر قدرت دارد که از حقوق هیچ زنی نمی تواند دفاع کند ؟

تیترامروز/ محمدرضا پوررمضان: با نو معصومه ابتکار را همه می شناسند، دانشجوی خط امامی که روزگاری از دیوار سفارت آمریکا بالا رفت و از همان نقطه فعالیت های سیاسی او درایرانِ پس از انقلاب آغاز شد. او همواره یکی از چهره های مهم در کشور بوده اما اینبار نه به عنوان اپوزیسیون بلکه به عنوان یک مدیر.

ابتکار پس از سالها ریاست بر سازمان محیط زیست و کارنامه ای که از خود به جای گذاشت حالا معاون ریئیس جمهور در امور زنان و خانواده است. در غیاب نبود وزیر زن و جای خالی وزارت زنان و خانواده ابتکار نقش اساسی را باید ایفا کند اما تا کنون هر آنچه از او دیدیم توییت بود و توییت .

فارغ از همه مسائل و حواشی که به معصومه ابتکار نسبت می دهند تنها می خواهم عملکرد یک ماهه او که می توانست از بارزترین فعالیت های اجتماعی او باشد را بررسی کنم.

هنوز تاثیرات روحی ناشی از آن کلیپ معروف در روح و جانمان است همان کلیپی که در آن گشت ارشادی ها در برخوردی خشن با دختر نوجوان جنجال ساز شدند، همان کلیپی که صدا سیما آن را سناریوی غرب دانست و از پلیس زن تقدیر به عمل آوردند. یا للعجب!

پس از انتشار این کلیپ معصومه ابتکار با انتشار توییتی نارضایتی خودرا اعلام کرد و قول پیگیری داد، راستش انرژی این توییت بالا بود و ما کمی دلگرم شدیم که با پیگیری معاون امور زنان ریاست جمهوری حداقل آینده این دختر دچار چالش نشود و گشت ارشادی ها هم کمی رعایت حال مردم کنند.

اما افسوس که تنها توییتی بود و عملی در پس ان نهفته نبود. حالا ابتکار در گفتگویی گفته برخوردهای گشت ارشاد را قبول ندایم. شاید بعد از این گفتگو گشت ارشاد برخوردهای خودرا خشن تر و شدیدتر ادامه بدهد به این خاطر که پاسخی به حرف ابتکار داده باشند.

خانم ابتکار وقتی قدرت لازم و اراده لازم برای مسدود سازی اقدامات خودسرانه و خشونت آمیز را ندارید مخالفت کردن شما و قول پیگیری دادن هایتان به چه درد می خورد ؟ معاون امور زنان و خانواده دقیقا نقشش چیست و چقدر قدرت دارد که از حقوق هیچ زنی نمی تواند دفاع کند ؟

بعد از آن کلیپ جنجالی و خشونت علیه یک زن باز هم این رفتار دیده شد و بدبختانه ماموران لباس شخصی مرد هم اینبار به همکارانشان کمک کردند.

خانم ابتکار اگر ابتکاری برای این مورد ندارید شعار دادن و توییت کردنتان چه مشکلی را حل می کند، یا آنقدر شجاعت داشته باشد و بریا حقوق زنان چادرتان را به کمر ببندید یا رها کنید آن سمت درشت نام و بی ثمر را که حداقل مردم انتظاری نداشته باشند.

مطالب مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌های امروز؛ از آمادگی برای آتش‌بازی شب سال نو تا سونای در دل کوه هیجان در بزرگ‌ترین پیست اسکی ایران بازماندگان فاجعه روهینگیا‎ افتتاح اولین هتل زیرزمینی جهان تماشای تصاویر زیبای زمین از بالا پاییز در کشورهای دیگر چه شکلی است؟ عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ کابوی آمریکایی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ رقصنده نقاب‌دار
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم