امروز: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ -
کد خبر: ۷۹۳۱۱
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
استاندار مازندران :
محمد اسلامی گفت: با عملیاتی شدن طرح ویژه حمایت و پشتیبانی از معیشت حلال، ایجاد اشتغال و افزایش درآمد در روستاها، دست اندازی به زمین های کشاورزی تا سال 1400 به طور کامل از بین برود.
به گزارش تیتر امروز به نقل از  ایرنا ، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری مازندران در حضور آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در ساری افزود: آفت زمین خواری در استان های شمالی گسترش زیادی یافته بود که پس از تاکید و دستور مقام معظم رهبری و با تدابیر جدی سه قوه از سال 94 ،کنترل شدیدی بر ساخت و سازهای استان شده است.
استاندار مازندران به وجود ذخایر عظیم طبیعی و مردم سخت کوش استان اشاره کرد و گفت: شرائط اقتصادی مردم مازندران و کیفیت درآمدی استان به آرامی رو به رشد است.
اسلامی با اشاره به این نکته که امروز سر فصل های جدید کسب و کار بر اقتصاد تک پایه برنج و مرکبات مازندران اضافه شده است ، ادامه داد: ایجاد صنعت در مازندران دیر شروع شده و اکنون علاوه بر صنایع تبدیلی مجاز ،صنایع دانش بنیان در حال گسترش است و در تراز جهانی فعالیت می کند.
استاندار مازندران با اشاره به سهم 21درصدی اقتصاد کشاورزی ، 28 درصدی صنعت و 51 درصدی حوزه خدمات شامل حمل و نقل ، گردشگری و سایر خدمات بازرگانی، ادامه داد: در سال های گذشته تعرض به اراضی گران سنگ کشاورزی، ساخت وساز های غیر مجاز در قالب ویلا و خانه دوم به فعالیت های کشاورزی استان ضربه زده است.
استاندار مازندران خاطر نشان کرد:هجوم برای خرید زمین های مستعد کشاورزی استان تا حدی شد که کشاورزان فروختن زمین را بهتر و باصرفه تر از فعالیت کشاورزی تصور کردند.
وی با بیان اینکه نیاز ویلا توسط دولت در زمین های غیر مستعد کشاورزی برنامه ریزی شده است، گفت: با این طرح علاوه بر ایجاد محل های اقامتی هم مقوله فرهنگی و تعرض به زمین ها کنترل شد.
استاندار مازندران با بیان اینکه اکنون روند سازمان یافته ساخت وساز در استان را شاهد هستیم، گفت: طرح ویژه کاربری زمین های کشاورزی آغاز شده و بر اساس نقشه راه فعالیت های کشاورزی ، سکونت و ساخت وساز ها و ایجاد صنایع را داریم .
**جاذبه ماندن در روستاهای مازندران افزایش یافت
استاندار مازندران گفت: دولت دوازدهم با تمهیدات ویژه از جمله اختصاص 74هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری برای طرح های روستایی با هدف ایجاد اشتغال ، افزایش درآمد و ماندگاری جمعیت را فراهم کرد.
اسلامی با اشاره به اینکه استفاده از زمین شیب دار برای کشت گیاهان دارویی نظیر گل گاو زبان ، گل محمدی و توت فرنگی و پرورش انواع آبزیان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: امروزاقتصاد تک پایه کشاورزی از برنجکاری به دیگر محصولات کشاورزی گسترش یافته است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
جرعه‌نوشی آهو در عکس روز نشنال جئوگرافیک عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ در میان بامبو عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ صعود تصاویر/ بلایی که تورم ۱ میلیون درصدی سر مردم ونزوئلا آورد مسابقه ماشین‌های دست ساز در اندونزی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ دوستان صمیمی عکس روز نشنال جئوگرافیک؛ برداشت پنبه دیدنی های امروز
فیلم/ صحنه های سانسور شده بازی ایران_اسپانیا فیلم/ زیباترین گل های جام جهانی تا این لحظه امیرعباس کچلیک: ماهی ۵۰ میلیون درآمد دارم اشک ها و لبخندهای فینال لیگ قهرمانان عمل جراحی بهداد سلیمی با موفقیت انجام گرفت+ویدیو مراسم حرکت میلیونی عاشقان حرم اباعبدالله الحسین(ع) + فیلم همایش شیرخوارگان حسینی + فیلم قافله سالار داره میاد خدا کنه برگرده + فیلم نوحه خوانی سردار همدانی در ظهر عاشورا + فیلم